Domowe Laboratorium, Menopauza, test płytkowy, 1 opakowanie (2 testy)

Domowe Laboratorium, Menopauza, test płytkowy, 1 opakowanie (2 testy)

cena 13,49 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

Menopauza Test jest szybkim testem wykrywającym w moczu hormon FSH o stężeniu 25 mIU/ml lub wyższym.

Działanie

Jeśli miesiączkujesz regularnie, ale obserwujesz u siebie objawy przekwitania, to pierwszy test z opakowania należy użyć w pierwszym tygodniu cyklu miesięcznego, tzn. w czasie od 2-go do 7-go dnia twojego cyklu. Dla przypomnienia - 1-szy dzień cyklu jest pierwszym dniem krwawienia miesięcznego. Badanie drugim testem z opakowania należy wykonać dokładnie tydzień później.

Jeśli miesiączkujesz nieregularnie (między miesiączkami występują nawet dłuższe przerwy) i obserwujesz u siebie objawy przekwitania, to pierwszy test z opakowania należy wykonać w dowolnym dniu miesiąca i powtórzyć badanie przy użyciu drugiego testu z opakowania dokładnie tydzień później.

Dawkowanie

Badanie najlepiej wykonywać z pierwszego porannego moczu, ponieważ zawiera on najwięcej hormonu FSH. Wynik w postaci barwnych prążków pojawia się w ciągu ok. 3 minut. Wynik dodatni oznacza, że poziom hormonu FSH jest wyższy niż normalnie i możesz być w stadium perimenopauzy lub że menopauza już wystąpiła. Dla pewności wykonujemy drugi test.

Z przeprowadzonych badań klinicznych wynika, że dokładność testu Menopauza Test wynosi 99,9%.

Dostępność w aptekach