Feminum fit, żel dopochwowy, 40 g

Feminum fit, żel dopochwowy, 40 g

cena 16,49 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

Feminum fit Żel dopochwowy z kwasem mlekowym i fitoglikogenem stosowany pomocniczo w leczeniu oraz zapobieganiu infekcji intymnych.

Wskazania

Żel dopochwowy FEMINUM fit jest przeznaczony do stosowania w celu przywrócenia i utrzymania naturalnej równowagi środowiska pochwy. Preparat zapobiega również występowaniu dyskomfortu okolic intymnych. Do czynników, które mogą zaburzać naturalne środowisko pochwy należą: antybiotykoterapia, częste irygacje, przedłużająca się menstruacja, częste stosunki płciowe, antykoncepcja hormonalna, stres. FEMINUM fit żel dopochwowy zaleca się stosować w czasie antybiotykoterapii doustnej oraz po zakończeniu antybiotykoterapii doustnej i dopochwowej. Ponadto żel FEMINUM fit zmniejsza dyskomfort związany z suchością pochwy (m.in. podczas współżycia), umożliwia przeprowadzanie badań ginekologicznych, a stosowany w niewielkiej ilości ułatwia aplikowanie tamponów, tabletek dopochwowych oraz pomiar temperatury. Żel FEMINUM fit sprawia, że skóra okolic intymnych nabiera właściwej elastyczności, dzięki czemu staje się bardziej odporna na otarcia i zadrapania.

Skład

glikogen roślinny (fitoglikogen), kwas mlekowy, mleczan sodu, glikol propylenowy, hydroksyetyloceluloza, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Sposób użycia:

Żel FEMINUM fit zaleca się stosować zarówno dopochwowo, jak i na zewnętrzne narządy płciowe raz dziennie (najlepiej na noc) lub bezpośrednio przed współżyciem. W przypadku zastosowania żelu w celu przywrócenia naturalnej równowagi okolic intymnych, jeżeli przez okres kilku dni objawy nie ulegną złagodzeniu, należy zasięgnąć porady lekarza.

Zastosowanie zewnętrzne: na zewnętrzne narządy płciowe i okolice należy nałożyć cienką warstwę żelu. Ze względów higienicznych zaleca się, aby preparat nakładać w kierunku od pochwy do odbytu. Po zastosowaniu zamknąć szczelnie tubę.

Zastosowanie dopochwowe: zastosowanie dopochwowe ułatwia załączony aplikator. W celu jego użycia należy przykręcić aplikator do tuby, zdjąć nakładkę ochronną i wycisnąć żel do zapełnienia aplikatora. Włożyć aplikator do pochwy, ponownie nacisnąć tubę tak, aby żel przedostał się do kanału pochwy. Po użyciu aplikator należy oczyścić (najlepiej poprzez wyciśnięcie niewielkiej ilości żelu przez otwór i wytarcie jej miękkim papierem) i nałożyć nakładkę ochronną.

Uwagi

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla małych dzieci.

Dostępność w aptekach