Flexus Fluid, 10 mg/1 ml, żel do wstrzykiwań dostawowych, 1 ampułkostrzykawka, 2,5 ml

Flexus Fluid, 10 mg/1 ml, żel do wstrzykiwań dostawowych, 1 ampułkostrzykawka, 2,5 ml

cena 114,49 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

Flexus Fluid - uzupełnianie mazi stawowej (sterylny roztwór hialuronianu sodu).

Sterylny roztwór hialuronianu sodu 25 mg

Działanie

Flexus Fluid pomaga równoważyć mechaniczne obciążenie z zewnątrz. Tworzy on barierę ochronną stawu. Chroni tkankę maziową i wspomaga odnowę chrząstki stawowej.

Wskazania

Flexus Fluid wskazany jest w leczeniu bólu towarzyszącemu chorobie zwyrodnieniowej stawów (OA) u pacjentów, u których nie wystąpiła właściwa reakcja na stosowaną zachowawczo terapię niefarmakologiczną i prostymi środkami przeciwbólowymi, np. acetaminofenem.

Przeciwwskazania

  • Nie stosować u pacjentów ze stwierdzoną nadwrażliwością na preparaty hialuronowe.
  • Wstrzyknięcia do jamy stawowej są przeciwwskazane w przypadku obecnych lub przebytych infekcji chorób skórnych w obszarze wstrzyknięcia.

Skład

Substancja czynna: 25 mg hialuronianu sodu.

Substancje dodatkowe: dwunastowodny fosforan disodu, dwuwodny diwodorofosforan sodu, chlorek sodu, woda oczyszczona do wstrzykiwań do 2,5 ml, pH 6,8-7,8.

Dawkowanie

U pacjentów dorosłych z chorobą zwyrodnieniową stawów należy stosować 1 strzykawkę Flexus Fluid tygodniowo, 3 strzykawki w trakcie trwania terapii. Produkt podaje się przez iniekcję do stawu. Dawkowanie i czas wstrzykiwania zależą od objawów. Produkt należy wstrzykiwać przy użyciu igły 18 - 25 G wprowadzonej do jamy stawowej.

Uwagi

Pacjenci w podeszłym wieku

Ze względu na osłabienie czynności organów u osób w podeszłym wieku, lekarz powinien zachować szczególną ostrożność w tej grupie pacjentów.

Stosowanie u kobiet w ciąży i karmiących piersią

Jeśli oczekiwane efekty leczenia przewyższają działania niepożądane, wyrób Flexus® Fluid może być stosowany w tej grupie pacjentów. Kobiety karmiące piersią powinny przerwać karmienie na czas trwania terapii.

Stosowanie u dzieci

Bezpieczeństwo stosowania wyrobu Flexus Fluid u dzieci nie jest znane; dlatego też stosując produkt w tej grupie wiekowej należy zachować szczególną ostrożność.

Uwaga!

Flexus Fluid przeznaczony jest do podawania jedynie przez uprawniony personel medyczny, zgodnie z lokalnym prawem. Strzykawka, igła oraz inne niezużyte materiały powinny zostać zutylizowane bezpośrednio po zakończeniu aplikacji. Jeśli opakowanie jest uszkodzone, nie należy stosować produktu. Przed użyciem należy zapoznać się z instrukcją.

  • Przechowywać w temperaturze pokojowej.
  • Chronić przed słońcem i nie zamrażać.

Dostępność w aptekach