Gealcid, tabletki, 40 szt.

Gealcid, tabletki, 40 szt.

cena 13,49 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

Lek łagodzący zgagę.

Działanie

Gealcid to lek o działaniu zobojętniającym kwas solny i osłaniającym błonę śluzową przełyku, żołądka i dwunastnicy, w wyniku czego łagodzi dolegliwości bólowe występujące w nadkwaśności lub chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy.

Wodorotlenek glinu i wodorowęglan glinu mają działanie zobojętniające kwas solny w żołądku. Kwas alginowy w środowisku soku żołądkowego tworzy galaretkowaty żel, który chroni błonę śluzową żołądka i przełyku przed działaniem kwaśnej treści żołądkowej, zmniejszając w ten sposób możliwość podrażnienia.

Wskazania

Zgaga (pieczenie w przełyku), refluks żołądkowo-przełykowy (kwaśne odbijanie), przepuklina rozworu przełykowego.

Wspomagająco lub doraźnie w: przewlekłym zapaleniu błony śluzowej żołądka, refluksowym zapaleniu przełyku, chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki leku, ciężka niewydolność nerek.

Skład

(1 tabletka): Kwas alginowy 350 mg, wodorowęglan sodu 120 mg, wodorotlenek glinu 100 mg.

Substancje pomocnicze:sacharyna, talk, magnezu stearynian, aromat truskawkowy.

Dawkowanie

dorośli i dzieci powyżej 12 lat - 2 tabletki. Najczęściej stosuje się dwie tabletki na jedną godzinę i trzy godziny po posiłku oraz przed snem lub w razie wystąpienia dolegliwości, zwykle 4 do 6 razy na dobę (maksymalnie 12 tabletek na dobę),
dzieci do 12 lat - 1 tabletka. Najczęściej stosuje się jedną tabletkę na godzinę lub trzy godziny po posiłku oraz przed snem, lub w razie wystąpienia dolegliwości, zwykle 4 do 6 razy na dobę (maksymalnie 6 tabletek na dobę).

Tabletkę przed połknięciem należy dokładnie pogryźć do uzyskania papki. Nie należy stosować leku długotrwale. W czasie stosowania leku ograniczyć spożycie mleka i produktów mlecznych.

Uwagi

Przed zastosowaniem w ciąży i w okresie karmienia piersią należy skontaktowac się z lekarzem.

Dostępność w aptekach

Odpowiedniki i zamienniki

Gealcid, tabletki, 24 szt.

Gealcid, tabletki, 24 szt.

Gastro Protect, kapsułki, 80 szt

Gastro Protect, kapsułki, 80 szt

Antyzgagocaps, kapsułki, 30 szt

Antyzgagocaps, kapsułki, 30 szt