Glukozamina, 500 mg, tabletki, 100 szt.

Glukozamina, 500 mg, tabletki, 100 szt.

cena 23,49 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

Glukozamina

Działanie

Glukozamina - naturalna substancja pobudzająca odbudowę chrząstki stawowej, wpływająca na sprawniejsze funkcjonowanie stawów i zmniejszenie dolegliwości bólowych.

Choroba zwyrodnieniowa stawów niesie ze sobą bardzo duży dyskomfort. Bóle stawów i trudności w poruszaniu mogą znacznie ograniczać aktywność życiową chorego. Badania naukowe dowodzą, że możliwe jest wspomaganie leczenia choroby zwyrodnieniowej przez uzupełnianie składnika budującego chrząstkę, jakim jest glukozamina. Glukozamina to aminocukier naturalnie występujący w naszym organizmie i wchodzący w skład proteoglikanów ( związki białkowo-cukrowe). Związki te budują tkankę chrzęstną, nadają jej twardość i sprężystość. Chrząstka stawowa pozbawiona jest naczyń krwionośnych, a odżywianie jej możliwe jest za pomocą płynu stawowego(mazi stawowej), zawierającego m.in. glukozaminę. Tak więc glukozamina nie tylko buduje chrząstkę, ale także bierze udział w jej odżywianiu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.

Skład

siarczan glukozaminy 500mg, siarczan manganu 10mg (mangan 3mg) oraz fosforan dwuwapniowy, mikrokrystaliczna celuloza, stearynian magnezu, hydroksypropylometyloceluloza, dwutlenek tytanu.

Dawkowanie

3 tabletki dziennie, popijając dużą ilością wody.
Uwaga: Stosować przez okres co najmniej 6-8 tygodni. Krótszy okres zażywania nie gwarantuje odpowiedniej regeneracji chrząstki i ustąpienia objawów zwyrodnienia stawów.

Nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennej.
 

Uwagi

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety.

Dostępność w aptekach