Hartuś magnez + witamina B6, syrop, 120 ml

Hartuś magnez + witamina B6, syrop, 120 ml

cena 11,99 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

Hartuś Magnez + witamina B6 to suplement diety wspierający procesy zapamiętywania i uczenia się o pysznym truskawkowym smaku dla dzieci powyżej 3 roku życia.

Działanie

Magnez wraz z witaminą B6 ograniczają zmęczenie i znużenie oraz przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego dzieci.

Hartuś Magnez + witamina B6 wyprodukowany jest z:

 • magnezu występującego w postaci mleczanu magnezu – organicznej soli magnezowej, która jest dobrze wchłaniana (około 90% przyswajalności) i dobrze tolerowana przez organizm, przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Pomaga w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego, pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, prawidłowym funkcjonowaniu mięśni, prawidłowej syntezie białka, utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych, utrzymaniu zdrowych kości i zębów, odgrywa rolę w procesie podziału komórek;
 • witaminy B6, która pomaga w prawidłowej syntezie cysteiny i homocysteiny, przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego, pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego i utrzymaniu prawidłowego metabolizmu białka i glikogenu, utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych, prawidłowej produkcji czerwonych krwinek, prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego, zmniejszeniu uczucia zmęczenia i znużenia, regulacji aktywności hormonalnej.

 

Wskazania

Dla dzieci od 3 roku życia.

Skład

izomaltuloza*, mleczan magnezu, koncentrat soku z cytryny, koncentrat soku z malin, koncentrat soku z czarnej marchwi, naturalny aromat truskawkowy, chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6).

* izomaltuloza (źródło glukozy i fruktozy) jest naturalnym węglowodanem o mniej słodkim smaku niż tradycyjny cukier. Jest dobrze przyswajalna i dlatego jest odpowiednia dla dzieci. W przeciwieństwie do cukru, izomaltuloza nie jest rozkładana przez bakterie w jamie ustnej, dzięki czemu pomaga w zachowaniu mineralizacji zębów. Spożywanie żywności zawierającej izomaltulozę zamiast cukru prowadzi do mniejszego wzrostu poziomu glukozy we krwi niż po spożyciu żywności zawierającej cukier.

Zalecana porcja dzienna zawiera

Składniki 15 ml
Magnez 100 mg (27%)*
Witamina B6 2,1 mg (150%)*

* % referencyjnej wartości spożycia.

Dawkowanie

1 x dziennie 15 ml.

Uwagi

 • Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
 • Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka.
 • Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
 • Przechowywać w temperaturze pokojowej.
 • Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
 • Chronić od wilgoci i światła.
 • Bez konserwantów.
 • Bez sztucznych aromatów.
 • Bez sztucznych barwników.
 • Przyjazny dla zębów.

Dostępność w aptekach