Heel-Vertigoheel, tabletki, 50 szt.

Heel-Vertigoheel, tabletki, 50 szt.

cena 26,99 zł

Dodaj do porównania

Vertigoheel jest pomocny w chorobie lokomocyjnej, gdy występują nudności, zawroty głowy, drażliwość. Mogą go przyjmować zarówno małe dzieci, jak i dorośli. Lek ten nie powoduje bólów głowy, senności i braku koncentracji. Jest dostępny bez recepty w postaci tabletek podjęzykowych.
 

 

Działanie

Lek zastosowany dzień przed podróżą oraz w jej trakcie znosi objawy choroby lokomocyjnej.

Wskazania

Zawroty głowy różnego pochodzenia (zwłaszcza na tle miażdżycowym). Choroba lokomocyjna. Szumy uszne.

Przeciwwskazania

Nie stwierdzono

Skład

Petroleum rectificatum D8, Ambra grisea D6, Conium maculatum D3, Anamirta cocculus D4, zawiera laktozę

Dawkowanie

  1. Zawroty głowy: zwykle 3 razy dziennie 3 tabletki podjęzykowo. W napadowych zawrotach głowy początkowo 1 tabletkę co 15 minut (przez ok. 2 godziny).
  2. Choroba lokomocyjna: zwykle na dzień przed podróżą i w czasie podróży podaje się 1 tabletkę 3 razy dziennie podjęzykowo. W przypadku ostrych dolegliwości 1 tabletkę co 15 minut przez 2 godziny.
  3. U dzieci lek podaje się również na dzień przed podróżą i w czasie podróży: poniżej 3 lat: na dzień przed podróżą 1/2 tabletki podjęzykowo 3 razy dziennie w czasie podróży 1/2 tabletki podjęzykowo co 30 minut, nie więcej niż 6 tabletek na dobę. powyżej 3 lat: na dzień przed podróżą 1 tabletka podjęzykowo 3 razy dziennie w czasie podróży 1 tabletka podjęzykowo co 30 minut, nie więcej niż 12 tabletek na dobę.

Uwagi

Vertigoheel nie działa uspokajająco i nie upośledza zdolności do prowadzenia pojazdów lub obsługi maszyn. Zażywanie leku nie wpływa na tolerancję alkoholu.

Dostępność w aptekach