Hialeye Free Complex 0,2%,krople do oczu, 10 ml

Hialeye Free Complex 0,2%,krople do oczu, 10 ml

cena 23,99 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

Hialeye Free Complex  - sterylny roztwór do oczu bez konserwantów z hialuronem sodu 0,2%

Działanie

Hialeye Free Complex roztwór do oczu bez konserwantów z hialuronianem sodu 0,2% uzyskanym w wyniku syntezy biotechnologicznej.

Hialuronian sodu powoduje, że krople mają działanie mukomimetyczne, wiążące i wiskoelastyczne, co powoduje zwiększenie stabilności filmu łzowego gałki ocznej, chroniąc jego powierzchnię i utrzymując odpowiednie nawilżenie.

Naturalna woda z rumianku pomaga w przypadku podrażnionych, czerwonych i zmęczonych oczu, dzięki swoim naturalnym właściwościom przeciwzapalnym.

Borówka posiada wysoką zawartość flawonoidów o silnej aktywności przeciwutleniającej. Wspiera zdrowe funkcjonowanie oczu poprzez działanie przeciwutleniające, przeciwzapalne, stabilizujące kolagen, wazoprotekcyjne i regerujące rodopsynę.

Oczar wirgilijski (Hamamelis virginiana) działa chłodząco i ściągająca, działa kojąco na bolące, zaczerwienione lub zmęczone oczy.

Wąkrotka azjatycka (Centella Asiatica) poprawia przepływ krwi, przy jednoczesnym wzmocnieniu żył i naczyń włosowatych, łagodzi zmęczenie oczu i zmniejsza obrzęk.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Skład

Woda destylowana z rumianku, woda destylowana z oczaru, woda destylowana z czarnej jagody, woda destylowana z wąkrotki azjatyckiej, hialuronian sodu, kwas borowy, tetraboran sodu dziesięciowodny, chlorek sodu, wersenian sodu, woda do iniekcji.

Nie zawiera konserwantów.

Dawkowanie

1 kropla do każdego oka 1 do 3 razy dziennie w zależności od potrzeb.

Ostrożnie naciskając butelkę wpuścić po 1 kropli do kącika oka.

Uwagi

Po otwarciu należy zużyć wciągu 60-ciu dni. 

Dostępność w aptekach