Iberogast, krople, 50 ml

Iberogast, krople, 50 ml

cena 32,49 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

Preparat jest wskazany w skurczach żołądka i jelit, zespole jelita drażliwego, podrażnieniu żołądka, stanach zapalnych błony śluzowej żołądka.

Działanie

Preparat wykazuje dwukierunkowe działanie na przewód pokarmowy: wyciąg z ubiorka gorzkiego zwiększa napięcie mięśni gładkich żołądka i jelit w niepobudzonych lub słabo pobudzonych odcinkach przewodu pokarmowego, przez co łagodzi uczucie pełności i wzdęcia, natomiast inne wyciągi roślinne działają rozkurczająco w zbyt silnie pobudzonych odcinkach żołądka i jelit. Ponadto preparat działa wiatropędnie, przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie oraz hamuje wydzielanie soku żołądkowego.
 

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Dzieci poniżej 6 lat.

Ze względu na zawartość alkoholu preparat nie powinien być stosowany u pacjentów z alkoholizmem u kobiet w ciąży i karmiących piersią.
 

Skład

100 ml płynu zawiera: 15 ml wyciągu z ziela ubiorka gorzkiego, 10 ml wyciągu z korzenia arcydzięgla, 20 ml wyciągu z kwiatów rumianku, 10 ml wyciągu z owoców kminku, 10 ml wyciągu z owoców ostropestu plamistego, 10 ml wyciągu z liści melisy, 5 ml wyciągu z liści mięty pieprzowej, 10 ml wyciągu z ziela glistnika, 10 ml wyciągu z korzenia lukrecji.
 

Dawkowanie

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, przyjmuje się w małej ilości płynu przed lub w czasie posiłków. Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia 3 razy dziennie po 20 kropli, dzieci od 6 do 12 lat 3 razy dziennie po 15 kropli.

Uwagi

Jednorazowa dawka dla dorosłych (20 kropli płynu) zawiera 24 mg etanolu.
 

Dostępność w aptekach

Odpowiedniki i zamienniki

Aromatol, płyn, 100 ml

Aromatol, płyn, 100 ml

Tinctura Amara, nalewka gorzka, (Herbapol Kraków), 35 ml

Tinctura Amara, nalewka gorzka, (Herbapol Kraków), 35 ml

Gastrobonisol, płyn doustny, 40 g

Gastrobonisol, płyn doustny, 40 g

Gastrobonisol, płyn doustny, 100 g

Gastrobonisol, płyn doustny, 100 g

Iberogast, krople, 20 ml

Iberogast, krople, 20 ml