Ibum Extra, 200 mg + 30 mg, tabletki powlekane, 20 szt.

Ibum Extra, 200 mg + 30 mg, tabletki powlekane, 20 szt.

cena 10,99 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

Lek wykazuje skojarzone działanie dwóch składników: ibuprofenu, należącego do niesteroidowych leków przeciwzaplanych i pseudoefedryny. Ibuprofen wykazuje właściwości przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Pseudoefedryna jest lekiem zmniejszającym przekrwienie błon śluzowych górnych dróg oddechowych. Udrażnia nos i zatoki oboczne, zmniejszając ilość wydzieliny.
 



 

Działanie

Preparat o skojarzonym działaniu ibuprofenu i pseudoefedryny. Ibuprofen jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym, pochodną kwasu propionowego, o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Mechanizm działania polega na hamowaniu aktywności cyklooksygenazy prostaglandynowej. Pseudoefedryna jest lekiem sympatykomimetycznym. Działając na receptory adrenergiczne w mięśniach gładkich naczyń krwionośnych obkurcza naczynia i w rezultacie zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa, udrożnia nos i zatoki oboczne, zmniejsza ilość wydzieliny.

Wskazania

Lek stosuje się doraźnie w celu złagodzenia objawów grypy i przeziębienia, takich jak:

  • niedrożność nosa i zatok obocznych nosa
  • ból głowy
  • gorączka
  • bóle stawowo mięśniowe

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Wcześniej występująca nadwrażliwość (skurcz oskrzeli, nieżyt nosa lub pokrzywka) po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych leków z grupy NLPZ. Czynna lub przebyta choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy. Ciężka niewydolność wątroby i nerek. Ciężkie choroby układu sercowo-naczyniowego, tachykardia, nadciśnienie, dławica piersiowa, nadczynność tarczycy, cukrzyca, guz chromochłonny nadnerczy, jaskra z zamkniętym kątem przesączania, przerost gruczołu krokowego. Ciąża i okres karmienia piersią. Dzieci poniżej 12 rż.

Skład

1 tabletka zawiera:
substancje czynne: ibuprofen 200 mg, pseudoefedryny chlorowodorek 30 mg
substancje pomocnice: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, celuloza mikrokrystaliczna krzemowana, karboksymetyloskrobia sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, otoczka: alkohol poliwinylowy, makrogol 3350, talk, lak żółcieni pomarańczowej.

Dawkowanie

Lek stosować doustnie.
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 do 2 tabletek co 4 godziny po posiłkach. Nie należy stosować dawki większej niż 6 tabletek na dobę.
Leku nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Dostępność w aptekach

Odpowiedniki i zamienniki

Acatar Zatoki, 200mg+30mg, tabletki powlekane, 12 szt.

Acatar Zatoki, 200mg+30mg, tabletki powlekane, 12 szt.

Nurofen Zatoki, tabletki powlekane, 200 mg + 30 mg, 12 szt

Nurofen Zatoki, tabletki powlekane, 200 mg + 30 mg, 12 szt

Ibuprom Zatoki, tabletki powlekane, 12 szt.

Ibuprom Zatoki, tabletki powlekane, 12 szt.

Modafen Extra Grip, 200 mg + 30 mg, tabletki powlekane, 24 szt.

Modafen Extra Grip, 200 mg + 30 mg, tabletki powlekane, 24 szt.

Acatar Acti Tabs, tabletki, 12 szt.

Acatar Acti Tabs, tabletki, 12 szt.

Sudafed, tabletki powlekane, 60 mg, 12 szt

Sudafed, tabletki powlekane, 60 mg, 12 szt

Boiron Coryzalia, tabletki na stany katarowe, 40 szt.

Boiron Coryzalia, tabletki na stany katarowe, 40 szt.

Claritine Active, 5 mg + 120 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 10 szt.

Claritine Active, 5 mg + 120 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 10 szt.

Cirrus Duo (Cirrus), tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 6 szt.

Cirrus Duo (Cirrus), tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 6 szt.

Cirrus Duo (Cirrus), 5 mg + 120 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 14 szt.

Cirrus Duo (Cirrus), 5 mg + 120 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 14 szt.

Apselan, 60 mg, tabletki powlekane, 10 szt.

Apselan, 60 mg, tabletki powlekane, 10 szt.