Ibuprofen Aflofarm, 200mg, tabletki drażowane, 20 szt.

Ibuprofen Aflofarm, 200mg, tabletki drażowane, 20 szt.

cena 3,49 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

Lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy i przeciwzapalny.

Działanie

Przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.

Wskazania

Bóle o umiarkowanym lub słabym nasileniu: bóle zębów, bóle stawów, bóle mięśni, bolesne miesiączkowanie, bóle głowy (w tym bóle migrenowe), bóle towarzyszące grypie i przeziębieniu, stany gorączkowe różnego pochodzenia, (między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na ibuprofen lub pozostałe składniki preparatu. U pacjentów u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) występowały kiedykolwiek w wywiadzie objawy alergii w postaci nieżytu błony śluzowej nosa, pokrzywki lub astmy oskrzelowej. Czynna lub w wywiadzie choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, z perforacją lub krwawieniem, również tymi występującymi po zastosowaniu NLPZ. Ciężka niewydolność wątroby, nerek lub serca. Przyjmowanie jednocześnie innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, w tym inhibitorów COX-2. Skaza krwotoczna. III trymestr ciąży.

Skład

1 tabletka zawiera 200 mg ibuprofenu (substancja czynna), oraz substancje pomocnicze: Hypromeloza, karboksylmetyloskrobia sodowa typ A, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, guma arabska, sacharoza, talk, tytanu dwutlenek E171, mieszanina białego wosku psazczelego i wosku Carnauba (Capol 1295).
 

Dawkowanie

Lek Ibuprofen Aflofarm przyjmuje się doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: dawka początkowa 1 d0 2 tabletek, następnie w razie potrzeby od 1 do 2 tabletek co 4 do 6 godzin. Tabletki należy popić wodą. Nie stosować więcej niż 6 tabletek (1200 mg ibuprofenu) w ciągu doby.

Lek przeznaczony jest do doraźnego stosowania, należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę, przez możliwie krótki czas.

Lek nie jest wskazany dla dzieci poniżej 12 lat. Osoby w podeszłym wieku: nie jest wymagana modyfikacja dawki. Lek Ibuprofen Aflofarm nie powinien być stosowany bez konsultacji lekarskiej dłużej niż 5 dni w przypadku bólu, 3 dni w przypadku gorączki lub 2 dni w przypadku przeziębienia lub grypy. Nie przekraczać zalecanego dawkowania.

Uwagi

Ibuprofenu nie należy stosować jednocześnie z kwasem acetylosalicylowym lub innymi lekami z grupy NLPZ - zwiększa się ryzyko występowania działań niepożądanych; z kortykosteroidami - zwiększa się ryzyko działań niepożądanych w obrębie przewodu pokarmowego; lekami przeciwnadciśnieniowymi - zmniejszenie skuteczności działania leków zmniejszających ciśnienie tętnicze krwi; lekami moczopędnymi - zmniejszenie skuteczności działania leków moczopędnych; lekami przeciwzakrzepowymi - NLPZ mogą zwiększać działanie leków zmniejszających krzepliwość krwi; litem i metotreksatem - NLPZ mogą zwiększać stężenie w osoczu litu jak i metotreksatu, zaleca się kontrolę stężenia litu i metotreksatu; zydowudyną - wydłużenie czasu krwawienia u pacjentów leczonych jednocześnie ibuprofenem i zydowudyną.
 

Dostępność w aptekach

Odpowiedniki i zamienniki

Ibupar, tabletki drażowane, 200 mg, 10 szt

Ibupar, tabletki drażowane, 200 mg, 10 szt

Ibuprofen AFL, 200 mg, tabletki drażowane, 60 szt

Ibuprofen AFL, 200 mg, tabletki drażowane, 60 szt

Ibufen Junior, 200 mg, kapsułki miękkie, 10 szt

Ibufen Junior, 200 mg, kapsułki miękkie, 10 szt

Ibuprofen, 200 mg, kapsułki miękkie, 60 szt. (Hasco)

Ibuprofen, 200 mg, kapsułki miękkie, 60 szt. (Hasco)

Ibuprom, 200 mg, tabletki powlekane, 10 szt

Ibuprom, 200 mg, tabletki powlekane, 10 szt

Ibuprom, tabletki powlekane, 200 mg, 50 szt

Ibuprom, tabletki powlekane, 200 mg, 50 szt

Ibuprofen (Polfarmex), tabletki powlekane, 200 mg, 60 szt

Ibuprofen (Polfarmex), tabletki powlekane, 200 mg, 60 szt

Ibuprofen (Pabi), tabletki drażowane, 200 mg, 60 szt

Ibuprofen (Pabi), tabletki drażowane, 200 mg, 60 szt

Ibuprofen (Pabi), tabletki drażowane, 200 mg, 60 szt

Ibuprofen (Pabi), tabletki drażowane, 200 mg, 60 szt

Ibum, 200 mg, kapsułki elastyczne, 10 szt.

Ibum, 200 mg, kapsułki elastyczne, 10 szt.

Nurofen, tabletki powlekane, 200 mg, 12 szt

Nurofen, tabletki powlekane, 200 mg, 12 szt

Ibum, kapsułki elastyczne, 200 mg, 30 szt

Ibum, kapsułki elastyczne, 200 mg, 30 szt

Ibum, 200 mg, kapsułki elastyczne, 60 szt.

Ibum, 200 mg, kapsułki elastyczne, 60 szt.

Ibuprom Sprint Caps, 200 mg, kapsułki elastyczne, 24 szt

Ibuprom Sprint Caps, 200 mg, kapsułki elastyczne, 24 szt

Ibuprofen Aflofarm, 400mg, tabletki drażowane, 20szt

Ibuprofen Aflofarm, 400mg, tabletki drażowane, 20szt

Ibuprom, 200 mg, tabletki powlekane, 96 szt

Ibuprom, 200 mg, tabletki powlekane, 96 szt

Ibuprom Max, tabletki drażowane, 400 mg, 12 szt

Ibuprom Max, tabletki drażowane, 400 mg, 12 szt

Ibuprom Max, tabletki drażowane, 400 mg, 24 szt

Ibuprom Max, tabletki drażowane, 400 mg, 24 szt

Ibuprom Max, 400 mg, tabletki drażowane, 48 szt., butelka

Ibuprom Max, 400 mg, tabletki drażowane, 48 szt., butelka

Nurofen, 200 mg, tabletki powlekane, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, 6szt

Nurofen, 200 mg, tabletki powlekane, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, 6szt

Nurofen Forte, tabletki powlekane, 400 mg, 12 szt.

Nurofen Forte, tabletki powlekane, 400 mg, 12 szt.

Nurofen Forte, tabletki powlekane, 400 mg, 48 szt

Nurofen Forte, tabletki powlekane, 400 mg, 48 szt

Nurofen Forte, tabletki powlekane, 400 mg, 24 szt

Nurofen Forte, tabletki powlekane, 400 mg, 24 szt

Ibum forte, 400 mg, kapsułki elastyczne, 12 szt.

Ibum forte, 400 mg, kapsułki elastyczne, 12 szt.

Ibum forte, 400 mg, kapsułki, 24 szt.

Ibum forte, 400 mg, kapsułki, 24 szt.

Ibum forte, 400 mg, kapsułki, 36 szt

Ibum forte, 400 mg, kapsułki, 36 szt

Ibuprom Sprint Caps, 200 mg, kapsułki elastyczne, 10 szt

Ibuprom Sprint Caps, 200 mg, kapsułki elastyczne, 10 szt

MIG, 400 mg, tabletki powlekane, 10 szt.

MIG, 400 mg, tabletki powlekane, 10 szt.

MIG, 400 mg, tabletki powlekane, 20 szt

MIG, 400 mg, tabletki powlekane, 20 szt

Ibuprom Max Sprint, 400 mg, kapsułki miękkie, 10 szt

Ibuprom Max Sprint, 400 mg, kapsułki miękkie, 10 szt

Ibupar forte, tabletki powlekane, 400 mg, 10 szt

Ibupar forte, tabletki powlekane, 400 mg, 10 szt