Irigasin, zestaw do płukania nosa i zatok, 12 saszetek + irygator

Irigasin, zestaw do płukania nosa i zatok, 12 saszetek + irygator

cena 19,49 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

Irigasin Zestaw do płukania nosa i zatok (irygator + 12 saszetek).

Działanie

Izotoniczny roztwór chlorku sodu oczyszcza jamy nosa z zalegającej wydzieliny, bakterii, wirusów i alergenów, a także pielęgnuje nos i zatoki. Dodatkową zaletą roztworu izotonicznego jest działanie nawilżające na śluzówkę nosa wysuszoną w wyniku długotrwałego stosowania leków do nosa lub w następstwie przebywania w klimatyzowanych lub nadmiernie ogrzewanych pomieszczeniach.

Hipertoniczny roztwór chlorku sodu, poza działaniem oczyszczającym, ze względu na większe stężenie substancji czynnej, wykazuje właściwości osmotyczne, dzięki którym zmniejsza obrzęk śluzówki. Jest więc zalecany w przypadku obrzęku nosa towarzyszącego nieżytowi nosa w trakcie infekcji lub alergii (katar sienny), a także zapalenia zatok.

Wskazania

IRIGASIN to wyrób medyczny przeznaczony do przygotowania roztworu do płukania nosa i zatok. IRIGASIN umożliwia przygotowanie zarówno roztworu izotonicznego, jak i hipertonicznego, w zależności od potrzeb pacjenta.

WSKAZANIA:

■ od 4. roku życia
■ ostre lub przewlekle zapalenie zatok przynosowych
■ nieżyt nosa w przebiegu infekcji lub alergii
■ przed i po zabiegach chirurgicznych nosa i zatok
■ po ekspozycji na wysokie stężenie pyłu w powietrzu
■ profilaktycznie dla utrzymania prawidłowej higieny nosa i zatok

Przeciwwskazania

 • Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na chlorek sodu.
 • Nie stosować w przypadku całkowitej blokady nosa, uniemożliwiającej wydostanie się roztworu.
 • Nie stosować w przypadku infekcji lub uczucia zatkania ucha.
 • W przypadku przebytej operacji ucha przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem.

 

Skład

Chlorek sodu.

Dawkowanie

Nie stosować później niż na godzinę przed snem.

Dorośli i dzieci powyżej 4 roku życia: Płukanie nosa i zatok należy wykonywać 1-2 razy dziennie lub według zaleceń lekarza. Dzieci mogą stosować wyrób jedynie pod kontrolą osoby dorosłej. Przed zastosowaniem wyrobu u dzieci poniżej 4 roku życia należy skonsultować się z lekarzem.

■ W celu przygotowania roztworu izotonicznego do butelki należy wsypać 1 saszetkę proszku, a następnie uzupełnić ją do zaznaczonej linii (240 ml) przegotowaną, ostudzoną wodą.

■ W celu przygotowania roztworu hipertonicznego do butelki należy wsypać 2 saszetki proszku, a następnie uzupełnić ją do zaznaczonej linii (240 ml) przegotowaną, ostudzoną wodą.

Do płukania należy używać wyłącznie butelki dołączonej do opakowania. Nie stosować w przypadku uszkodzenia butelki. Do każdego płukania należy przygotować świeży roztwór.

SPOSÓB WYKONANIA IRYGACJI:

 • Przygotuj roztwór do płukania: wsyp zawartość 1 lub 2 saszetek proszku do dołączonej butelki, a następnie uzupełnij ją do zaznaczonej Unii (240 ml) przegotowaną, ostudzoną wodą.
 • Dokładnie zakręć butelkę, zakryj palcem otwór na nakrętce i wstrząsaj do momentu całkowitego rozpuszczenia substancji.
 • Stań w pozycji lekko nachylonej nad umywalką. Oddychaj swobodnie. Przyłóż końcówkę butelki do jednego z otworów nosowych.
 • Ściśnij butelkę płynnym ruchem tak, aby roztwór dostał się do nosa. Oddychaj spokojnie, a roztwór wydostanie się drugim otworem nosowym. Nie połykaj roztworu jeśli dostanie się do gardła. Powtórz czynność dla drugiego otworu nosowego.
 • Po płukaniu delikatnie wydmuchaj nos.
 • Niewykorzystany roztwór wylej, a butelkę i nakrętkę dokładnie umyj i osusz.

Uwagi

 • Wyrób może być stosowany przez kobiety w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.
 • Wyrób nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
 • Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
 • Przechowywać w oryginalnym opakowaniu.
 • Chronić od światła i wilgoci.

 

Dostępność w aptekach