Kwiatostan głogu, zioło pojedyncze, 50 g (Flos)

Kwiatostan głogu, zioło pojedyncze, 50 g (Flos)

cena 2,49 zł

Dodaj do porównania

Kwiat głogu wykazuje działanie tonizujące na mięsień sercowy i nieznacznie zwiększa siłę jego skurczów. Głóg działa również przeciwskurczowo na mięsnie gładkie jelit, macicy i naczyń krwionośnych, w tym naczyń wieńcowych serca oraz naczyń mózgowych. Rozszerzenie naczyń powoduje obniżenie ciśnienia krwi.
Zaletą tego surowca jest długotrwałe i łagodne działanie.

Wskazania

W stanach łatwego męczenia się. Wspomagająco w początkowym okresie uposledzonej wydolności serca, nie wymagającej stosowania innych leków.

 

Przeciwwskazania

Nie znane.

 W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Skład

W przeliczeniu na 50 g: Crataegi inflorescentia 50 g.

Dawkowanie

Podanie doustne w postaci odwaru: 1 łyżeczkę produktu (ok. 2 g) zalać 1 filiżanką chłodnej wody, zagotować i utrzymywać we wrzeniu przez 2 minuty, odstawić na 10-15 minut, następnie przecedzić. Świeży i ciepły odwar pić 3 razy dziennie. Odwar należy przyjmować systematycznie przynajmniej przez 3 tygodnie.

Uwagi

Osoby u ktorych wystepują nastepujące objawy powaznej niewydolnoci serca: ból w okolicy serca, rozszerzajacyc sie w kierunku ramienia, bol w górnej cześci jamy brzusznej, ból w okolicy szyi, wystapienie duszności- powinny niezwłocznie zgłosić się do lekarza.

Dostępność w aptekach