Loratadyna Pylox, 10 mg, tabletki, 10 szt

Loratadyna Pylox, 10 mg, tabletki, 10 szt

cena 12,49 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

LORATADYNA PYLOX to preparat przeznaczony do leczenia objawów sezonowego i całorocznego alergicznego nieżytu nosa, a także przewlekłej pokrzywki idiopatycznej.

Wskazania

 Leczenie objawów związanych z alergicznym nieżytem nosa takich jak kichanie, obrzęk błony śluzowej nosa, wyciek z nosa, świąd i pieczenie oczu. Objawowe leczenie przewlekłej pokrzywki idiopatycznej. 

Przeciwwskazania

Nie stosować u dzieci poniżej 2 roku życia. 

Nadrażliwość na loratadynę lub inne składniki leku.

Ciąża.

Osobom z niewydolnością wątroby i/lub nerek zaleca się przyjmować 1 tabletkę co drugi dzień. 

Skład

1 tabletka:
Loratadinum 10 mg, substancje pomocnicze.

Dawkowanie

 Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia 1 tabletka na dobę.

U dzieci w wieku od 2 do 12 lat stosuje się dawkę w zależności od masy ciała: masa ciała powyżej 30 kg 1 tabletka na dobę; masa ciała poniżej 30 kg 1/2 tabletki na dobę.

Uwagi

Leczenie loratadyną bez zaleceń lekarza nie powinno trwać dłużej niż 10 dni.

Lek należy odstawić na tydzień przed wykonaniem alergicznych testów skórnych. 

Dostępność w aptekach

Odpowiedniki i zamienniki

Loratan pro, 10 mg, kapsułki miękkie, 10 szt.

Loratan pro, 10 mg, kapsułki miękkie, 10 szt.

Loratan, kapsułki elastyczne, 10 mg, 30 szt

Loratan, kapsułki elastyczne, 10 mg, 30 szt

Loratan, kapsułki elastyczne, 10 mg, 30 szt

Loratan, kapsułki elastyczne, 10 mg, 30 szt

Flonidan, tabletki, 10 mg, 10 szt

Flonidan, tabletki, 10 mg, 10 szt

Loratadyna Galena, tabletki, 10 mg, 30 szt

Loratadyna Galena, tabletki, 10 mg, 30 szt

Loratadyna Galena, tabletki, 10 mg, 30 szt

Loratadyna Galena, tabletki, 10 mg, 30 szt

Claritine, tabletki, 10 mg, 30 szt

Claritine, tabletki, 10 mg, 30 szt

Loratadyna Galena, 10 mg, tabletki, 60 szt

Loratadyna Galena, 10 mg, tabletki, 60 szt

Loratadyna Galena, 10 mg, tabletki, 60 szt

Loratadyna Galena, 10 mg, tabletki, 60 szt

Aleric Lora (Aleric), 10 mg, tabletki,  7 szt.

Aleric Lora (Aleric), 10 mg, tabletki, 7 szt.

Flonidan, tabletki, 10 mg, 30 szt

Flonidan, tabletki, 10 mg, 30 szt

Flonidan, tabletki, 10 mg, 30 szt

Flonidan, tabletki, 10 mg, 30 szt

Loratadyna Galena, 10 mg, tabletki, 90 szt

Loratadyna Galena, 10 mg, tabletki, 90 szt

Loratadyna Galena, 10 mg, tabletki, 90 szt

Loratadyna Galena, 10 mg, tabletki, 90 szt

Flonidan, tabletki, 10 mg, 60 szt

Flonidan, tabletki, 10 mg, 60 szt

Flonidan, tabletki, 10 mg, 60 szt

Flonidan, tabletki, 10 mg, 60 szt

Flonidan, tabletki, 10 mg, 90 szt

Flonidan, tabletki, 10 mg, 90 szt

Flonidan, tabletki, 10 mg, 90 szt

Flonidan, tabletki, 10 mg, 90 szt

Claritine Allergy (Claritine SPE), 10 mg, tabletki, 7 szt.

Claritine Allergy (Claritine SPE), 10 mg, tabletki, 7 szt.

Zyrtec UCB, 10 mg, tabletki powlekane, 7 szt.

Zyrtec UCB, 10 mg, tabletki powlekane, 7 szt.

Allertec WZF, tabletki powlekane, 10 mg, 7 szt

Allertec WZF, tabletki powlekane, 10 mg, 7 szt

Alerzina, 10 mg, tabletki powlekane, 10 szt

Alerzina, 10 mg, tabletki powlekane, 10 szt

Allergocaps, kapsułki, 30 szt

Allergocaps, kapsułki, 30 szt

Allegra, 120 mg, tabletki powlekane, 10 szt

Allegra, 120 mg, tabletki powlekane, 10 szt

Allerin, tabletki, 15 szt.

Allerin, tabletki, 15 szt.