Mobilat, maść, 50 g

Mobilat, maść, 50 g

cena 19,99 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

Preparat stosowany w leczeniu stanów pourazowych i miejscowych stanów zapalnych; miejscowym leczeniu stanów zapalnych w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów i tkanek okołostawowych; leczeniu wspomagającym zmienionych zapalnie stawów w chorobach reumatoidalnych.

Działanie

Przeciwzapalne i przeciwwysiękowe, przeciwbólowe.

Wskazania

Leczenie pourazowych i miejscowych stanów zaplanych, choroby zwyrodnieniowej stawów i tkanek okołostawowych. Miejscowe, wspomagające leczenie zmienionych zapalnie stawów w chorobach reumatycznych. Do stosowania miejscowego.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować preparatu na skórę piersi u kobiet karmiących. Wyjątkowo ostrożnie stosować u pacjentów z ospą wietrzną, reakcjami poszczepiennymi, grzybiczymi i bakteryjnymi zakażeniami skóry (np. zmiany kiłowe, gruźlicze) lub innymi swoistymi zmianami skórnymi, u niemowląt i małych dzieci, a także długotrwale i na duże powierzchnie skóry u pacjentów z upośledzeniem czynności nerek. Ostrożnie stosować w ciąży (nie stosować na duże powierzchnie skóry). Nie stosować na otwarte rany, oczy i błony śluzowe.

 

Skład

polisiarczan mukopolisacharydowy 0,2 g

kwas salicylowy 2,0 g

wyciąg z kory nadnerczy (zawiera 20 mg steroidów nadnerczy) 1,0 g

podłoże maści do 100,0 g

substancje pomocnicze: disodu edetynian, tymol, izopropylowy alkohol, etanoloamina, mirystylowy alkohol, cetylostearylowy alkohol emulgujący, woskowa podstawa maściowa, kwas stearynowy, glicerol 85%, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Nakładać 5-15 cm maści na zmienione chorobowo miejsca 1-3 razy dziennie, lekko wmasowując w skórę. Maść można również stosować w opatrunkach okluzyjnych (dawkę maści można odpowiednio zwiększyć) i w połączeniu z fizykoterapią.

Dostępność w aptekach

Odpowiedniki i zamienniki

Reparil Gel N, żel, (10 mg + 50 mg), 40 g

Reparil Gel N, żel, (10 mg + 50 mg), 40 g

Mobilat, żel, 50 g

Mobilat, żel, 50 g

Ortholan, żel do masażu, 50 ml

Ortholan, żel do masażu, 50 ml

Promyalgan, krem, 50 ml

Promyalgan, krem, 50 ml

Reumogel, żel borowinowy, 130 g

Reumogel, żel borowinowy, 130 g