Nipas, wkładka dozębodołowa, 32 mg, tabletki, 50 szt.

Nipas, wkładka dozębodołowa, 32 mg, tabletki, 50 szt.

cena 31,99 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

Tabletki do zębodołu Nipas mają postać białych, trójkątnych tabletek z zaokrąglonym wierzchołkiem. Substancję czynną stanowi kwas acetylosalicylowy. Lek wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe i przeciwbólowe.

Działanie

Tabletki ulegając spęcznieniu i rozpuszczeniu osłaniają zakończenia nerwowe i chronią ściany zębodołu przed dostępem śliny.

Wskazania

Preparat stosowany w stomatologii, jako wkładka lecznicza po powikłanych ekstrakcjach zębów (bóle poekstrakcyjne, zapalenie kości, suche zapalenie zębodołu). Stosowana również po otwarciu ropni przyzębnych i okołowierzchołkowych, głęboko zropiałych kieszonek przyzębnych. W profilaktyce: dozębodołowo po dłutowaniu lub uszkodzeniu zębodołu (niezależnie od założonych szwów), po wyłyżeczkowanu kieszonek dziąsłowych, pod opatrunki z cementu oraz w paradontologii. Wkładki można stosować w połączeniu z odpowiednimi chemioterapeutykami lub antybiotykami.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Nipas w przypadku nadwrażliwości na salicylany lub którąkolwiek substancję pomocniczą, oraz u pacjentów ze skazą krwotoczną. Należy zachować szczególną ostrożność u pacjentów przyjmujących leki przeciwzakrzepowe.

Skład

1 tabletka zawiera:

32 mg kwasu acetylosalicylowego,

oraz substancje pomocnicze: laktoza jednowodna 17 mg, propylu parahydroksybenzoesan 3 mg, talk magnezu stearynian.

Dawkowanie

Lek przeznaczony do stosowania wyłącznie przez lekarzy stomatologów.

Po wstępnym przepłukaniu zębodołu ciepłym 3% roztworem wodorowęglanu lub 0,9% roztworem chlorku sodu, bez uprzedniego łyżeczkowania umieszcza się 1 do 3 tabletek w zębodole. Następnie zębodół przykrywa się tamponem na okres 20 min.

Uwagi

W skład leku Nipas wchodzi parahydroksybenzan propylu, który może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Dostępność w aptekach

Odpowiedniki i zamienniki

Lips, tabletki na zajady i afty, 30 szt.

Lips, tabletki na zajady i afty, 30 szt.

Vitaminum B 2 hec, tabletki na zajady, 30 szt.

Vitaminum B 2 hec, tabletki na zajady, 30 szt.