Nu-Gel, hydrożel z alginatem, 25 g

Nu-Gel, hydrożel z alginatem, 25 g

cena 51,99 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

Przeźroczysty hydroaktywny żel o stałej konsystencji zawierający alginat sodowy (Sodium Alginate). Hydrożel tworzy wilgotne, sprzyjające gojeniu środowisko w ranie, które wspomaga naturalne samooczyszczanie. Powoduje rehydrację tkanki martwiczej, jej absorpcję i jako efekt końcowy autolityczne oczyszczanie ran. Jest preparatem bezpiecznym z uwagi na to, że nie zawiera białek i antybiotyków, nie powoduje odczynów alergicznych a dodatkowo chłodzi, działa przeciwbólowo i bakteriostatycznie.

Stosowany do usuwania tkanki martwiczej z rany. Dodatkowo utrzymuje wilgotne środowisko gojenia, zmniejsza bolesność poprzez ochłodzenie rany. Leczenie ran z tkanką martwiczą (usuwanie suchej i rozpływnej tkanki martwiczej), leczenie ran ropiejących, do wszystkich ran, w których wilgotne środowisko przyspieszy proces gojenia
Do stosowania na rany suche, wilgotne, martwicze
O działąniu bakteriostatycznym (in vitro)

Wskazania

Utrzymuje wilgotne środowisko gojenia, zmniejsza bolesność poprzez ochłodzenie rany. Leczenie ran z tkanką martwiczą (usuwanie suchej i rozpływnej tkanki martwiczej), leczenie ran ropiejących, do wszystkich ran, w których wilgotne środowisko przyspieszy proces gojenia.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Opatrunek zakłada się bezpośrednio na ranę, po uprzednim jej spłukaniu roztworem soli fizjologicznej. Z harmonijkowego opakowania NU - GEL zdjąć papierowe zabezpieczenie, przetrzeć plastikową końcówkę dozownika płynem antyseptycznym, usunąć i bezpośrednio z dozownika nakładać żel do rany równomiernie na grubość 5 mm. Ranę nakryć opatrunkiem. NU - GEL może być pozostawiony w ranie na okres 3 dni. Żel usuwamy poprzez irygację rany roztworem soli fizjologicznej. Preparat może być stosowany do momentu zupełnego oczyszczenia rany ponieważ nie uszkadza zdrowej tkanki.

Dostępność w aptekach