Nurofen Ultima, 200mg+500mg, tabletki powlekane, 12 szt

Nurofen Ultima, 200mg+500mg, tabletki powlekane, 12 szt

cena 10,49 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

Lek zawiera dwie substancje czynne: ibuprofen i paracetamol.

Działanie

Ibuprofen należy do grupy leków określanych jako NLPZ. Działanie tej grupy leków polega na zmniejszaniu bólu, zmniejszaniu obrzęku oraz obniżaniu wysokiej temperatury ciała. Paracetamol jest lekiem przeciwbólowym, który działając inaczej niż ibuprofen, łagodzi ból i gorączkę.

Wskazania

Leczenie łagodnego do umiarkowanego bólu związanego z migreną, bólu głowy, bólu pleców, bólów menstruacyjnych, bólu zęba, bólów reumatycznych, bólu mięśni, bólu związanego z łagodnymi postaciami zapalenia stawów, leczeniu objawów przeziębienia oraz grypy, bólu gardła i gorączki.

Przeciwwskazania

  • Nie stosować dłużej niż przez 3 dni.
  • Nie stosować jeśli pacjent przyjmuje inne leki zawierające paracetamol.
  • Nie stosować jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne leci przecibólowe, takie jak : ibuprofen, kwas acetylosalicylowy w dużych dawkach lub inne leki z grupy NLPZ  w tym inhibitory COX-2.
  • Jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynną leku lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
  • Jeśli występuje lub występowało owrzodzenie lub krwawienie w obrębie żołądka lub dwunastnicy.
  • Jeśli występują zaburzenia czynności krwi
  • Jeśli występuje niewydolność nerek, wątroby bądź serca.
  • W III trymestrze ciąży
  • U osób poniżej 18 roku życia.

Skład

Każda tabletka zawiera 200mg ibuprofenu i 500mg paracetamolu,

substancje pomocnicze: kroskarmeloza sodowa, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, kwas stearynowy

otoczka tabletki: alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek, talk, makrogol, potasu glinokrzemian, polisorbat.

Dawkowanie

Lek do krótkotrwałego stosowania doustnego. 1 tabletka (w razie konieczności 2) do 3 razy na dobę podczas posiłku.

Nie przyjmować więcej niż 6 tabletek w ciągu 24 godzin, zachować co najmniej 6-godzinną przerwę między dawkami.

Uwagi

  • Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
  • Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 25 st. C.

Dostępność w aptekach

Odpowiedniki i zamienniki

Nurofen Ultima, 200mg+500mg, tabletki powlekane, 24 szt

Nurofen Ultima, 200mg+500mg, tabletki powlekane, 24 szt

Metafen, tabletki, 10 szt.

Metafen, tabletki, 10 szt.

Metafen, tabletki, 20 szt

Metafen, tabletki, 20 szt