Otodolor, krople do uszu, 7 g

Otodolor, krople do uszu, 7 g

cena 19,99 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

Krople do uszu dla dzieci i dorosłych.

Działanie

To niezawierający konserwantów roztwór do podawania do przewodu słuchowego zewnętrznego ucha. Roztwór ten zawiera przede wszystkim glicerol, przezroczysty, bezbarwny i lepki związek chemiczny oraz 0,5 % chlorowodorku lidokainy.

Głównym składnikiem kropli do uszu otodolor jest glicerol. Glicerol to związek chemiczny, który występuje naturalnie w tłuszczach i olejach pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Największą zawartość glicerolu wykazuje olej kokosowy. Glicerol posiada dwie główne cechy, które są bardzo ważne z punktu widzenia jego stosowania w kroplach do uszu: ze względu na swoją oleistą konsystencję łagodnie przylega do skóry i chroni ją. Oprócz tego glicerol wykazuje bardzo wysoką zdolność wiązania się z wodą. Ze względu na te właściwości glicerol podany miejscowo powoduje odciągnięcie wody z obrzękniętych tkanek (efekt osmotyczny), w wyniku czego zmniejsza się obrzęk i nasilenie bólu.

Oprócz tego leczenia przyczynowego (zmniejszenie obrzęku dzięki działaniu osmotycznemu glicerolu), Otodolor zawiera środek powierzchniowo znieczulający-lidokainę, która dodatkowo łagodzi ból.

Wskazania

Wiele osób cierpi na ból ucha po pływaniu, kąpieli lub nurkowaniu. Dlatego te objawy łącznie okresla sie nazwą ''ucho pływaka''

Oprócz tego wiele innych przyczyn może powodować schorzenia, którym towarzyszy ból ucha Należy do nich częste i długotrwałe noszenie słuchawek lub woszczek, który zatyka przewód słuchowy zewnętrzny. Częste stosowanie detergentów (np. szamponu, żelu pod prysznic lub mydła) niszczy naturalna błonę osłaniającą przewód słuchowy zewnętrzny. Następstwami tego procesu zapalnego są schorzenia przewodu słuchowego zewnętrznego obejmujące swędzenie, obrzęk i ból.

Glicerol zawarty w kroplach Otodolor usuwa nadmiar płynu z tkanek przewodu słuchowego zewnętrznego, tym samym prowadząc do zmniejszeńia ob/zęku i złagodzenia bólu. Lidokaina, jako środek powierzchownie znieczulający, nasila to działanie i dodatkowo łagodzi ból ucha. Dlatego krople do uszu Otodolor są przeznaczone do stosowania w przypadkach cięższych dolegliwości. Przedłużający się ból lub obrzęk występujący po pływaniu może sygnalizować zakażenie bakteryjne lub grzybicze, które może wymagać wdrożenia dalszego i bardziej odpowiedniego leczenia.

W przypadkach lżejszych dolegliwości wystarczające może być stosowanie kropli do uszu zawierających czysty glicerol (np. Otodolor soft).

Otodolor można stosować u niemowląt od wieku 6 miesięcy.

Przeciwwskazania

Kropli Otodolor nie powinno się stosować, jeżeli pacjent wykazuje nadwrażliwość na glicerol lub chlorowodorek lidokainy.

Otodolor wolno stosować wyłącznie w przypadku nieuszkodzonej błony bębenkowej. Dlatego Otodolor należy podawać do przewodu słuchowego zewnętrznego wyłącznie po dokładnym badaniu otoskopowym przez lekarza.

Dawkowanie

Do bolącego ucha należy podawać dwie krople Otodolor maksymalnie trzy razy na dobę. Podanie najlepiej jest wykonywać w pozycji na boku (leżąc na lewym boku należy podawać Otodolor do prawego ucha i odwrotnie). Następnie można bolące ucho zatkać watą. Powodzenie leczenia powinien kontrolować lekarz.

Uwagi

  • Nie przechowywać w temperaturze powyżej* 25°C.    .
  • Po pierwszym otwarciu opakowania Otodolor można stosować przez 4 tygodnie. Dlatego też należy na butelce zapisać datę pierwszego podania kropli.
  • Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
  • Otodolor jest dostępny wyłącznie w aptekach.

Dostępność w aptekach