Panadol, 500 mg, tabletki powlekane, 12 szt

Panadol, 500 mg, tabletki powlekane, 12 szt

cena 3,99 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

Panadol jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

Działanie

Panadol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.

Wskazania

Panadol działa przeciwbólowo w bólach głowy, gardła, migrenach, bólach zębów, bólach kostnych, stawowych i mięśniowych oraz bolesnym miesiączkowaniu. Ponadto może być stosowany w przeziębieniach i stanach grypopodobnych. Działa przeciwgorączkowo.

Przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu;
  • Choroba alkoholowa;
  • Ciężka niewydolność wątroby lub nerek.
  • Nie podawać dzieciom poniżej 6 roku życia.

Skład

Substancją czynną leku jest paracetamol.

1 tabletka powlekana zawiera  500 mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze: skrobię kukurydziana, potasu sorbinian, talk, kwas stearynowy, powidon (K 25), skrobia żelatynowa

Otoczka: hypromeloza (HPMC), triacetyna

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: doustnie, 2 tabletki do 4 razy na dobę. Nie należy przyjmować leku częściej niż co 4 godziny ani stosować więcej niż 8 tabletek w ciągu doby.

Dzieci w wieku 6-12 lat: doustnie, 1/2- 1 tabletki, do 4 razy na dobę. Nie należy przyjmować leku częściej niż co 4 godziny ani stosować więcej niż 4 tabletki w ciągu doby.

Nie należy stosować leku dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

Uwagi

Ciąża i karmienie piersią: przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Nie należny stosować jednocześnie innych leków zawierających paracetamol.

  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25 st.C.
  • Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Dostępność w aptekach

Odpowiedniki i zamienniki

Codipar, tabletki, 500 mg, 24 szt

Codipar, tabletki, 500 mg, 24 szt

Apap, tabletki powlekane, 500 mg, 12 szt

Apap, tabletki powlekane, 500 mg, 12 szt

Apap, tabletki powlekane, 500 mg, 24 szt

Apap, tabletki powlekane, 500 mg, 24 szt

Apap, tabletki powlekane, 500 mg, 50 szt

Apap, tabletki powlekane, 500 mg, 50 szt

Panadol, 500 mg, tabletki powlekane, 48 szt

Panadol, 500 mg, tabletki powlekane, 48 szt

Apap, 500 mg, tabletki powlekane, 100 szt, butelka

Apap, 500 mg, tabletki powlekane, 100 szt, butelka

Efferalgan, tabletki musujące, 500 mg, 16 szt

Efferalgan, tabletki musujące, 500 mg, 16 szt

Acenol Forte, tabletki, 500 mg, 20 szt.

Acenol Forte, tabletki, 500 mg, 20 szt.

Acenol, 300 mg, tabletki, 20 szt.

Acenol, 300 mg, tabletki, 20 szt.

Paracetamol 0.5, tabletki (Polfa Łódź), 500 mg, 10 szt

Paracetamol 0.5, tabletki (Polfa Łódź), 500 mg, 10 szt

Paracetamol 0.5, tabletki (Polfa Łódź), 500 mg, 20 szt

Paracetamol 0.5, tabletki (Polfa Łódź), 500 mg, 20 szt

Paracetamol Polfa Łódź, 500 mg, tabletki, 50 szt

Paracetamol Polfa Łódź, 500 mg, tabletki, 50 szt

Efferalgan  Forte, 1 g, tabletki musujące, 8 szt

Efferalgan Forte, 1 g, tabletki musujące, 8 szt