Panadol Femina, tabletki powlekane, 10 szt.

Panadol Femina, tabletki powlekane, 10 szt.

cena 6,99 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

Panadol Femina Lek o działaniu przeciwbólowym i rozkurczowym w bolesnym miesiączkowaniu.

Działanie

Paracetamol stosowany jest do łagodzenia bólu i obniżania gorączki.

Butylobromek hioscyny znosi stany skurczowe w obrębie przewodu pokarmowego i układu moczowo-płciowego.

Wskazania

Preparat stosowany w celu zapobiegania i leczenia dolegliwości związanych z:

  • bolesnym miesiączkowaniem,
  • kolką nerkową lub wątrobową,
  • zespołem drażliwego jelita.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Panadol Femina, jeśli występują:

  • nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku,
  • ciężka niewydolność wątroby lub nerek,
  • choroba alkoholowa,
  • niedokrwistość oraz wrodzony brak dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (fawizm),
  • miastenia,
  • jaskra,
  • przerost gruczołu krokowego powodujący zatrzymywanie moczu,
  • przewężenia w przewodzie pokarmowym,
  • zaburzenia rytmu serca przebiegające z przyspieszeniem czynności serca.

Nie należy stosować u dzieci poniżej 12 lat.

Skład

Substancjami czynnymi leku są paracetamol i hioscyny butylobromek.

1 tabletka zawiera: substancję czynną: paracetamol 500 mg, hioscyny butylobromek 10 mg,
Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia ziemniaczana, powidon K30, sorbitol, talk, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, karboksymetyloskrobia sodowa, hypromeloza, makrogol 6000.

Lek zawiera sorbitol.

Dawkowanie

Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 1 do 2 tabletek, jeżeli jest to wskazane, maksymalnie 3 razy na dobę, co 8 godzin.
Nie stosować więcej niż 6 tabletek na dobę.
Paracetamolu nie należy stosować dłużej niż 10 dni u dorosłych i 3 dni u dzieci bez zalecenia lekarza.

Uwagi

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem leku należy skontaktować się z lekarzem.

  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25 st.C.
  • Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Dostępność w aptekach