Pani Teresa gorset ortopedyczny, lędźwiowo-krzyżowy, rozmiar L, 1 szt

Pani Teresa gorset ortopedyczny, lędźwiowo-krzyżowy, rozmiar L, 1 szt

cena 255,49 zł

Dodaj do porównania

PANI TERESA® Gorset ortopedyczny lędźwiowo – krzyżowy,
Rozmiar L

Obwód brzucha 101-110 cm

Wskazania

* dla chorych z zespołem bólowym kręgosłupa o różnej etiologii (dyskopatie, spondyloartozy, nisko zlokalizowane skoliozy)

* w zmianach zwyrodnieniowych lędźwiowego odcinka kręgosłupa

* w stanach wywołujących wzmożone, bolesne napięcia mięśni grzbietu

* ochrania kręgosłup przed kontuzjami np. podczas uprawiania sportu lub podczas wysiłku fizycznego

Dawkowanie

Dopasowanie rozmiaru:

W celu prawidłowego dopasowania rozmiaru należy dokonać pomiaru obwodu brzucha, a następnie wybrać rozmiar z tabeli na opakowaniu.

Sposób zakładania:

W konstrukcji gorsetu wyróżnia się trzy rzędy po cztery zapięcia. Odpiąć rzepy w środkowej (przedniej) części. Pas przyłożyć częścią, w której znajdują się fiszbiny do lędźwiowo – krzyżowego odcinka kręgosłupa, a następnie zapiąć z przodu wszystkie cztery zapięcia na rzep. W celu lepszego dopasowania gorsetu należy wyregulować ułożenie gorsetu bocznymi zapięciami.

Nie stosować bezpośrednio na rany lub uszkodzoną skórę. Skóra pod pasem powinna być czysta, sucha, bez maści, kremów itp.

Uwagi

  • Stosowanie wyrobu skonsultować z lekarzem.
  • W czasie noszenia gorsetu zalecane jest wykonywanie podstawowego zestawu ćwiczeń rehabilitacyjnych. Ciągłe stosowanie gorsetu bez wykonywania ćwiczeń może doprowadzić do osłabienia mięśni kręgosłupa.
  • Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, suchym i zacienionym miejscu.
  • Prać ręcznie w wodzie o temp. 40°C przy użyciu delikatnych środków piorących np. przeznaczonych do prania wełny. Nie dopuszczać do silnego zabrudzenia. Nie chlorować! Suszyć w stanie rozłożonym z daleka od źródeł ciepła. Można prać w pralce.

Dostępność w aptekach