Pani Teresa, orteza stawu kolanowego, otwarta, neoprenowa, rozmiar S

Pani Teresa, orteza stawu kolanowego, otwarta, neoprenowa, rozmiar S

cena 220,49 zł

Dodaj do porównania

BASIS ACTIVE ® Orteza stawu kolanowego stabilizująca z taśmami

Rozmiar S

obwód nogi nad kolanem 30-38 cm

Wskazania

* zwichnięcia i skręcenia stawu kolanowego i rzepki

* niestabilność boczna kolana, uszkodzenia więzadeł kolana LCL, MCL i ACL

* po rekonstrukcji więzadeł kolana, po innych zabiegach operacyjnych (ortopedia)

* doskonałe odprowadzanie ciepła i wilgoci na zewnątrz ortezy - dzięki zastosowaniu wewnętrznej perforacji, która pozwala na swobodne oddychanie skóry

* doskonała stabilizacja rzepki - dzięki zastosowaniu anatomicznie wyprofilowanego pierścienia o właściwościach przeciwgrzybicznych

* dodatkowe wzmocnienie więzadeł krzyżowych - dzięki zastosowaniu przedniego zapięcia krzyżowego

Skład

Skład surowcowy:

Neopren perforowany, poliestrowa dzianina okładkowa, pierścień stabilizujący rzepkę o właściwościach przeciwgrzybicznych, elastyczne fiszbiny ortopedyczne, guma ortopedyczna, pas VELCRO.

Dawkowanie

Dopasowanie rozmiaru:

W celu prawidłowego dopasowania rozmiaru należy dokonać pomiaru obwodu nogi nad kolanem, a następnie wybrać rozmiar z tabeli na opakowaniu.

Sposób zakładania:

Odpiąć rzepy. Ortezę na wysokość stawu kolanowego tak, by dokładnie dopasować otwór na rzepkę kolanową. Zapiąć krzyżowo elastyczne taśmy dociskające, a następnie zapiąć taśmy przednie dociskające regulując indywidualnie ucisk.

Uwagi

  • Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w suchym i zacienionym miejscu.
  • Prać ręcznie w wodzie o temp. 40°C, w delikatnych środkach piorących bez wybielaczy i płynów zmiękczających, płukać wielokrotnie, nie chlorować, nie czyścić chemicznie. Suszyć w stanie rozłożonym, z dala od źródeł ciepła, nie wystawiać na działanie promieni słonecznych.
  • Niewłaściwe stosowanie wyrobu oraz niewłaściwe dobranie rozmiaru, a także brak codziennej higieny osobistej, niewłaściwa konserwacja i pranie wyrobu mogą spowodować otarcia naskórka albo powstanie odczynów alergicznych związanych ze wzmożoną potliwością i rozwojem flory bakteryjnej. Nie jest wskazane stosowanie wyrobu przez całą dobę. Nie stosować wyrobu na uszkodzoną lub chorobowo zmienioną skórę. Nie stosować wyrobu, jeżeli wcześniej użyto maści lub żelu rozgrzewającego. Stosowanie wyrobu skonsultować z lekarzem.

Dostępność w aptekach