Pani Teresa, pas lędźwiowy, rozmiar XL

Pani Teresa, pas lędźwiowy, rozmiar XL

cena 127,49 zł

Dodaj do porównania

BASIS ACTIVE ® Pas ortopedyczny- lędźwiowy

Rozmiar XL

Obwód brzucha [cm] 115-122

Wskazania

* zespoły bólowe odcinka lędźwiowego kręgosłupa o różnej etiologii

* zmiany zwyrodnieniowe

* doleczanie urazów

* stabilizacja kręgosłupa w odcinku lędźwiowo – krzyżowym

* profilaktyka przeciążeń kręgosłupa, zwłaszcza w pozycjach wymuszonych i niekorzystnych dla kręgosłupa

Dawkowanie

Dopasowanie rozmiaru: zmierzyć obwód brzucha, a następnie dopasować rozmiar z tabeli na opakowaniu.

Sposób zakładania: Odpiąć rzepy. Część pasa, w której umieszczone są fiszbiny przyłożyć do odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa, główną taśmę zapiąć z przodu na rzep, a następnie zapiąć taśmy dociągające po obu stronach ortezy.

Uwagi

  • Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w suchym i zacienionym miejscu
  • Stosowanie wyrobu skonsultować z lekarzem, stosować według wskazań i pod nadzorem lekarza. W razie wystąpienia ostrego bólu lub podrażnienia skóry podczas noszenia wyrobu konieczna jest konsultacja u lekarska. Ciągłe stosowanie wyrobu bez wykonywania ćwiczeń wzmacniających mięśnie może doprowadzić do osłabienia mięśni. O czasie stosowania wyrobu decyduje specjalista. Nie stosować wyrobu jeżeli wcześniej użyto np. maści, żeli, kremów rozgrzewających. Brak codziennej higieny osobistej lub niewłaściwa konserwacja wyrobu mogą spowodować otarcia naskórka, powstawanie odczynów alergicznych związanych ze wzmożoną potliwością i rozwojem flory bakteryjnej. Nie stosować bezpośrednio na rany lub uszkodzoną skórę.
  • Prać ręcznie w wodzie o temp. 40ºC, w delikatnych środkach piorących, bez wybielaczy i płynów zmiękczających, płukać wielokrotnie, nie chlorować, nie czyścić chemicznie. Suszyć w stanie rozłożonym, z dala od źródeł ciepła, nie wystawiać na działanie promieni słonecznych.

Dostępność w aptekach