Paracetamol 2,4%, zawiesina doustna, (120 mg / 5 ml), 150 g

Paracetamol 2,4%, zawiesina doustna, (120 mg / 5 ml), 150 g

cena 7,49 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

Paracetamol 2,4%, zawiesina doustna


 

Wskazania

Wskazaniem do stosowania leku są stany gorączkowe i bóle różnego pochodzenia (np. po zabiegach chirurgicznych, bóle związane z wyrzynaniem się zębów, bole głowy o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu) oraz dolegliwości towarzyszące reakcji organizmu na szczepionkę (ból, gorączka, odczyn miejscowy).

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku jeśli występuje uczulenie na którykolwiek składnik leku, ciężka niewydolność wątroby lub wirusowe zapalenie wątroby, ciężka niewydolność nerek, choroba alkoholowa. Nie stosować u niemowląt poniżej 3 miesiąca życia.

Skład

5 ml zawiesiny doustnej zawiera:
substancję czynną:
Paracetamol 120 mg
substancje pomocnicze: sacharoza, guma ksantan, kwas cytrynowy jednowodny, sacharyna sodowa, sodu benzoesan, czerwień koszenilowa, aromat truskawkowy, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Lek stosuje się doustnie.
Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, przeciętna jednorazowa dawka wynosi 10-15 mg na kilogram masy ciała lub według poniższej tabeli wiekowej. Pojedynczą dawkę można podawać 4 razy na dobę, nie częściej niż co 4 godziny.
 

Wiek dziecka Średnia dawka na przeciętną masę ciała Liczba łyżek miarowych zawiesiny
3 miesiące- 1 rok 80 mg 1/2 do 1 (2,5 do 5 ml)
2-3 lata 160 mg 1 do 1,5 (5 do 7,5 ml)
4-5 lat 240 mg 2 (10 ml)
6-8 lat 320 mg 2/5 do 3 (12,5 do 15 ml)
9-10 lat 400 mg 3 do 3,5 (15 do 17,5 ml)
11-12 lat 480 mg 4 (20 ml)

 

Dostępność w aptekach

Odpowiedniki i zamienniki

Calpol, zawiesina bez cukru dla niemowląt, (120 mg / 5 ml), 140 ml

Calpol, zawiesina bez cukru dla niemowląt, (120 mg / 5 ml), 140 ml

Paracetamol Galena, 120 mg/5 ml, syrop, 100 ml

Paracetamol Galena, 120 mg/5 ml, syrop, 100 ml

Paracetamol, zawiesina, (120 mg / 5 ml), 100 ml

Paracetamol, zawiesina, (120 mg / 5 ml), 100 ml

Calpol, zawiesina dla dzieci powyżej 6 lat, (250 mg / 5 ml), 100 ml

Calpol, zawiesina dla dzieci powyżej 6 lat, (250 mg / 5 ml), 100 ml

Pedicetamol, (100 mg/ml), krople, 30 ml

Pedicetamol, (100 mg/ml), krople, 30 ml

Pedicetamol, (100 mg/ml), roztwór, doustny, 60 ml

Pedicetamol, (100 mg/ml), roztwór, doustny, 60 ml