Paracetamol, 250 mg, czopki, 10 szt (Hasco)

Paracetamol, 250 mg, czopki, 10 szt (Hasco)

cena 4,49 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

Preparat stosowany w bólach różnego pochodznia i stanach gorączkowych.

Działanie

Paracetamol Hasco jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Czas działania przeciwbólowego wynosi 4-6 godz. Działanie przeciwgorączkowe trwa 6-8 godz.
 

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Paracetamol HASCO, jeśli występuje nadwrażliwość na paracetamol, ciężka niewydolność wąroby lub wirusowe zapalenie wątroby, choroba alkoholowa, ciężka niewydolność nerek.

Skład

1 czopek zawiera:
substancję czynną: paracetamol 250 mg.
substancję pomocniczą: tłuszcz stały (Witepsol S58).

Dawkowanie

Czopki Paracetamol Hasco stosuje się doodbytniczo. U dorosłych stosuje się dawkę 500 mg jednorazowo. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu dla osób dorosłych w przypadku leczenei krótkotrwałego wynosi 4,0 g, a długotrwałego 2,6 g. U dzieci dawkę ustala się wg masy ciała (przeciętna jednorazowa dawka wynosi 10-15mg/kg masy ciała) lub według poniższej tabeli wiekowej:
3 miesiące - 1rok - 80 mg
2-3 lata - 125 mg
4-6 lat - 125 mg do 250 mg
7-8 lat - 250 mg
9-10 lat 250 mg do 500 mg
11-12 lat - 500 mg.
Pojedynczą dawkę można podawać 4 razy na dobę nie częściej niż co 4 godziny.
 

Uwagi

Bez zalecenia lekarza nie stosować:

  • przeciwbólowo dłużej niż 10 dni u dorosłych i 3 dni u dzieci,
  • w przypadku bólu gardła dłużej niż 2 dni,
  • w przypadku nawracającej lub wysokiej gorączki dłużej niż 3 dni.

W czasie stosowania paracetamolu nie należy pić napojów alkoholowych, nie stosować leku u osób uzależnionych od alkoholu.
U pacjentów z astmą, uczulonych na kwas salicylowy może wystąpić uczulenie na paracetamol.
Ciąża i karmienie piersią: przed zastosowaniem należy poradzić się lekarza.
Równoczesne stosowanie paracetamolu i leków zwiększających metabolizm wątrobowy, takich jak niektóre leki nasenne lub przeciwpadaczkowe czy też ryfampicyna, a także równoczesne picie alkoholu, może prowadzić do uszkodzenia wątroby.
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Dostępność w aptekach

Odpowiedniki i zamienniki

Efferalgan, czopki doodbytnicze, 80 mg, 10 szt.

Efferalgan, czopki doodbytnicze, 80 mg, 10 szt.

Efferalgan, czopki doodbytnicze, 150 mg, 10 szt

Efferalgan, czopki doodbytnicze, 150 mg, 10 szt

Efferalgan, czopki doodbytnicze, 300 mg, 10 szt

Efferalgan, czopki doodbytnicze, 300 mg, 10 szt

Paracetamol, czopki (dla niemowląt), 50 mg, 10 szt

Paracetamol, czopki (dla niemowląt), 50 mg, 10 szt

Paracetamol  Aflofarm (Malupar), 500 mg, czopki doodbytnicze, 10 szt. (blister)

Paracetamol Aflofarm (Malupar), 500 mg, czopki doodbytnicze, 10 szt. (blister)

Paracetamol, 500 mg, czopki, 10 szt (Hasco)

Paracetamol, 500 mg, czopki, 10 szt (Hasco)

Paracetamol, 80 mg, czopki, 10 szt (Hasco)

Paracetamol, 80 mg, czopki, 10 szt (Hasco)

Paracetamol, 125 mg, czopki, 10 szt (Hasco)

Paracetamol, 125 mg, czopki, 10 szt (Hasco)