Paracetamol  Aflofarm (Malupar), 500 mg, czopki doodbytnicze, 10 szt. (blister)

Paracetamol Aflofarm (Malupar), 500 mg, czopki doodbytnicze, 10 szt. (blister)

cena 3,49 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

Paracetamol 500 mg w postaci czopków doodbytniczych.

  • gorączka
  • bóle mięśniowe
  • bóle głowy

 

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.

Wskazania

  • gorączka, w przebiegu przeziębienia i stanów grypopodobnych
  • bóle głowy
  • bóle mięśniowe, kostne i stawowe różnego pochodzenia
  • bóle menstruacyjne
  • bóle po zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Paracetamol Aflofarm

- jeśli pacjent ma uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku

- jeśli pacjent ma ciężką niewydolność wątroby i (lub) nerek; -jeśli pacjent ma wirusowe zapalenie wątroby;

- w przypadku choroby alkoholowej.

Lek zawiera paracetamol. Ze względu na ryzyko przedawkowania i wystąpienia działań toksycznych paracetamolu, nie należy stosować leku Paracetamol Aflofarm jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol.

Przed rozpoczęciem stosowania leku Paracetamol Aflofarm należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą:

- jeśli pacjent ma zaburzenia czynności nerek i (lub) wątroby;

- jeśli pacjent ma uczulenie na kwas acetylosalicylowy, ponieważ istnieje ryzyko uczulenia na paracetamol;

- jeśli pacjent ma niedobór enzymu dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub dehydrogenazy reduktazy methemoglobinowej (rzadko występujące dziedziczne choroby).

W trakcie stosowania leku nie wolno pić alkoholu

Dzieci

Nie należy podawać leku dzieciom w wieku poniżej 12 lat bez zalecenia lekarza.

Skład

- Substancją czynną leku jest paracetamol.

1 czopek zawiera 500 mg paracetamolu 

- Pozostałe składniki to: lecytyna, tłuszcz stały.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Bez porozumienia z lekarzem nic należy stosować leku Paracetamol Aflofarm dłużej niż:

- 10 dni w przypadku dolegliwości bólowych;

- 3 dni w przypadku utrzymującej się gorączki;

- 2 dni w przypadku objawów przeziębienia.

Sposób podawania

Lek stosuje się doodbytniczo.

Czopek należy wyjąć z blistra i włożyć do odbytu, najlepiej po uprzednim oddaniu kału przez dziecko. Aby czopek był lepiej nawilżony można go ogrzać w dłoni lub zanurzyć na chwilę w ciepłej wodzie.

Zalecana dawka

Dorosli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:

 

1 czopek (500 mg paracetamolu) od 4 do 6 razy na dobę, nie częściej niż co 4 godziny.

Nie należy przekraczać maksymalnej dawki dobowej 4 g paracetamolu (8 czopków).

Uwagi

Przed wykonaniem badań laboratoryjnych pacjent powinien powiedzieć lekarzowi, że przyjmuje lek Paracetamol Aflofarm, gdyż może on fałszować wyniki niektórych badań (np. oznaczenie stężenia glukozy lub kwasu moczowego we krwi).

Lek Paracetamol Aflofarm a inne leki
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.

Lek Paracetamol Aflofarm i alkohol
Podczas stosowania leku Paracetamol Aflofarm nie wolno pić alkoholu, gdyż może to spowodować uszkodzenie wątroby. Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u osób niedożywionych i regularnie pijących alkohol.

Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Kobiety w ciąży lub karmiące piersią mogą stosować ten lek wyłącznie wtedy, gdy w opinii lekarza iest to konieczne.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Przechowywać w temperaturze pokojowej.

Dostępność w aptekach

Odpowiedniki i zamienniki

Paracetamol  Aflofarm (Malupar), 500 mg, czopki doodbytnicze, 10 szt. (blister)

Paracetamol Aflofarm (Malupar), 500 mg, czopki doodbytnicze, 10 szt. (blister)

Paracetamol, 500 mg, czopki, 10 szt (Hasco)

Paracetamol, 500 mg, czopki, 10 szt (Hasco)

Efferalgan, czopki doodbytnicze, 80 mg, 10 szt.

Efferalgan, czopki doodbytnicze, 80 mg, 10 szt.

Efferalgan, czopki doodbytnicze, 150 mg, 10 szt

Efferalgan, czopki doodbytnicze, 150 mg, 10 szt

Efferalgan, czopki doodbytnicze, 300 mg, 10 szt

Efferalgan, czopki doodbytnicze, 300 mg, 10 szt

Paracetamol, czopki (dla niemowląt), 50 mg, 10 szt

Paracetamol, czopki (dla niemowląt), 50 mg, 10 szt

Paracetamol, 250 mg, czopki, 10 szt (Hasco)

Paracetamol, 250 mg, czopki, 10 szt (Hasco)

Paracetamol, 80 mg, czopki, 10 szt (Hasco)

Paracetamol, 80 mg, czopki, 10 szt (Hasco)

Paracetamol, 125 mg, czopki, 10 szt (Hasco)

Paracetamol, 125 mg, czopki, 10 szt (Hasco)