Paracetamol Galena, 120 mg/5 ml, syrop, 100 ml

Paracetamol Galena, 120 mg/5 ml, syrop, 100 ml

cena 8,99 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

Syrop o smaku czekoladowym działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym w postaci syropu, przeznaczonym głównie dla dzieci, stosowany w bólach różnego pochodzenia o małym i średnim nasileniu.

Działanie

Paracetamol jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym w postaci syropu, przeznaczonym głównie dla dzieci.

Wskazania

W bólach różnego pochodzenia o małym i średnim nasileniu (ból głowy, zębów, bóle stawowe, miesiączkowe oraz nerwobóle).
Stosowany również przeciwgorączkowo w przeziębieniach i stanach grypopodobnych.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku jeśli występuje nadwrażliwość na którykolwiek ze składników.
Leku nie należy stosować dłużej niż 10 dni u dorosłych i 3 dni u dzieci bez zalecenia lekarza.
Przeciwwskazaniem jest ciężka niewydolność wątroby lub nerek, stosowanie inhibitorów MAO oraz okres do 2 tygodni po ich odstawieniu oraz wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej.

Skład

100 ml syropu zawiera:
Substancję czynną: paracetamol 2,4 g
Substancje pomocnicze: glicerol, sorbitol, powidon, propylu parahydroksybenzoesan, karmel, aromat czekoladowy, wodę oczyszczoną.

5 ml syropu (1/3 miarki) zwiera 120 mg paracetamolu.

Dawkowanie

Stosować doustnie.
U dzieci zalecana dawka wynosi od 10 do 15 mg/kg macy ciała co 4 godziny do 4 razy na dobę.

Przykładowe dawki jednorazowe:
u dzieci w wieku od 2 do 6 lat: od 120 mg do 240 mg (od 5 ml do 10 ml syropu)
u dzieci w wieku od 6 do 12 lat: od 240 mg do 480 mg (od 10 ml do 20 ml syropu).

U dzieci poniżej 2 lat podawać tylko na zalecenie lekarza.

Uwagi

Ciąża i karmienie piersią:
Przed zastosowaniem należy poradzić się lekarza.

Dostępność w aptekach

Odpowiedniki i zamienniki

Calpol, zawiesina bez cukru dla niemowląt, (120 mg / 5 ml), 140 ml

Calpol, zawiesina bez cukru dla niemowląt, (120 mg / 5 ml), 140 ml

Paracetamol 2,4%, zawiesina doustna, (120 mg / 5 ml), 150 g

Paracetamol 2,4%, zawiesina doustna, (120 mg / 5 ml), 150 g

Paracetamol, zawiesina, (120 mg / 5 ml), 100 ml

Paracetamol, zawiesina, (120 mg / 5 ml), 100 ml

Calpol, zawiesina dla dzieci powyżej 6 lat, (250 mg / 5 ml), 100 ml

Calpol, zawiesina dla dzieci powyżej 6 lat, (250 mg / 5 ml), 100 ml

Pedicetamol, (100 mg/ml), krople, 30 ml

Pedicetamol, (100 mg/ml), krople, 30 ml

Pedicetamol, (100 mg/ml), roztwór, doustny, 60 ml

Pedicetamol, (100 mg/ml), roztwór, doustny, 60 ml