Pelogel, żel borowinowy, stomatologiczny, 40 g

Pelogel, żel borowinowy, stomatologiczny, 40 g

cena 15,99 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

Pelogel zawiera w swoim składzie zagęszczony wodny wyciąg borowinowy oraz olejek miętowy.

Działanie

Aktywne biologicznie składniki borowin głównie kwasy humusowe (huminowe i fulwokwasy) wykazują działanie przeciwzapalne w chorobach błony śluzowej jamy ustnej i przyzębia. Ponadto kwasy te wykazują działanie ściągające na śluzówkę.
Zastosowanie masażu dziąseł połączonego z wcieraniem wyciągu z borowiny poprawia mikrokrążenie w zmienionych patologicznie tkankach, co sprzyja wchłanianiu się wysięków i nacieków w ogniskach zapalnych.

Wskazania

Żel stosuje się jako uzupełniające leczenie stomatologiczne po uprzednim zdjęciu kamienia nazębnego.
Pomocniczo w :

  • zapaleniu przyzębia (paradontoza),
  • zapaleniu dziąseł.

Żel można stosować po przeprowadzeniu leczenia podstawowego przez stomatologa.

Przeciwwskazania

Leku nie należy stosować w ostrych stanach zapalnych przyzębia, dziąseł i jamy ustnej. Przeciwwskazaniem jest stwierdzenie nadwrażliwości na którykolwiek ze składniów preparatu.

Skład

(100 g): substancja czynna: 80,0g wodnego wyciągu borowinowego. Substancje pomocnicze: 0,5g olejku miętowego; 10g glicerolu 86%; 0,2g etylu parahydroksybenzoesanu (E214); 6,3g etanolu 70%; 3,0g metylocelulozy.

Dawkowanie

dawka jednorazowa ok. 2,5g (1/2 łyżeczki od herbaty). Przy pomocy miękkiej szczoteczki lub opuszka palca masować żelem dziąsła przez ok. 1 minutę (2-3 razy dziennie). Po zastosowaniu preparatu nie jeść i nie pić przez około 1/2 godziny. Stosować przez ok. 2-3 tygodnie.

Uwagi

Przed zastosowaniem leku wskazana konsultacja z lekarzem stomatologiem i zdjęcie kamienia nazębnego.
Ciąża i karmienie piersią - brak danych na temat bezpieczeństwa stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.
Pelogel należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Dostępność w aptekach