Plastry Compeed, na opryszczkę, 15 szt.

Plastry Compeed, na opryszczkę, 15 szt.

cena 21,99 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

Patch-plaster na opryszczkę Compeed to nowoczesny, niewidoczny plaster, w którym wykorzystano zgłoszony do opatentowania, ultra cienki Hydrokoloid-075, który leczy opryszczkę wargową.

Działanie

Compeed na opryszczkę jest pierwszym niewidocznym, leczącym plastrem na opryszczkę wargową.
Niewidoczny plaster tworzy optymalne środowisko do leczenia i pozostaje na skórze aż do 12 godzin.

Po nałożeniu plaster zakrywa opryszczkę i zapewnia jej właściwe leczenie w każdej fazie rozwoju:

  • łagodzi pieczenie i swędzenie,
  • przyspiesza leczenie,
  • jest dyskretny,
  • pomaga zapobiegać zakażeniu i infekcji wtórnej.

Wskazania

Dla uzyskania najlepszych rezultatów należy rozpocząć terapię plastrami już w momencie, kiedy pojawi się pierwsze mrowienie. Należy kontynuować używanie plastrów w ciągu dnia i nocy, aż do całkowitego wyleczenia zmian opryszczkowych.

Przeciwwskazania

Nie używać na miejsca posmarowane kremem.

Skład

Każde opakowanie z Patch-plastrami na opryszczkę Compeed zawiera 15 plastrów, instrukcję użycia oraz małe lusterko ułatwiające aplikację plastra.

Dawkowanie

  1. Patch-plaster na opryszczkę Compeed można stosować od pierwszych oznak uaktywnienia się wirusa (zazwyczaj jest to mrowienie w okolicy ust) aż do końcowej fazy, kiedy skóra jest już całkowicie wyleczona.
  2. Umyj ręce przed aplikacją plastra. Plaster należy przykleić na czystą, suchą skórę. Nie należy stosować plastra w połączeniu z żadnym kremem, ponieważ plaster może nie przykleić się do skóry. Należy postępować zgodnie z instrukcją dołączoną do produktu.
  3. Plaster stosuje się bezpośrednio na opryszczkę wargową. To chroni przed dalszym zakażeniem się opryszczką oraz przed rozprzestrzenianiem się wirusa.
  4. Po dokładnym naklejeniu plastra można nałożyć na niego i wokół niego podkład albo szminkę.
  5. Jeżeli plaster utrzymuje się na skórze, nie ma potrzeby jego wymiany lub usuwania. Zazwyczaj pozostaje on na miejscu około 8 godzin. Jednak ten czas może się różnić w zależności od osoby. Kiedy plaster zaczyna się odklejać należy go usunąć i zastąpić nowym. Aby łatwiej usunąć plaster, delikatnie pociągnij go równolegle do skóry.

Uwagi

Przechowywać w temperaturze otoczenia.

Dostępność w aptekach