Propolisol, płyn do natryskiwania na skórę, aerozol, 20 ml

Propolisol, płyn do natryskiwania na skórę, aerozol, 20 ml

cena 13,49 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

Składnik czynny preparatu - ekstrakt propolisowy jest etanolowym wyciągiem z kitu pszczelego - propolisu. Propolis jest substancją złożoną, zawierającą w swoim składzie ponad 300 zidentyfikowanych związków chemicznych. Wśród  składników biologicznie aktywnych najliczniejszą grupę stanowią związki fenolowe (50 - 60%), w tym flawonoidowe (ok. 5%). Wśród stałych przedstawicieli związków fenolowych  wyróżnia się kwas benzoesowy, cynamonowy, kawowy i ferulowy, alkohol benzylowy i cynamonowy oraz estry wymienionych związków. Do najczęściej występujących flawonoidów należą chryzyna, tektochryzyna, akacetyna, apigenina, galangina, kemferol, kwercetyna, pinostrobina i pinocembryna. W ekstrakcie propolisowym występują również w niewielkich ilościach związki terpenowe (ok. 1%), głównie geraniol i borneol.

Wskazania

Wskazaniem do stosowania PROPOLISOLU są stany zapalne skóry, skaleczenia, niewielkie uszkodzenia skóry, oparzenia I stopnia, łagodne odmrożenia i odleżyny.

Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku uczulenia na produkty pochodzenia pszczelego. Nie stosować na otwarte rany. Ze względu na wysoką zawartość etanolu, nie zaleca się stosowania leku u dzieci poniżej 6 roku życia.

Skład

100 gramów preparatu zawiera:
Propolis extractum - 3,0 g
substancje pomocnicze - etanol 760g/l
zawartość etanolu - 93%.
 

Dawkowanie

Stosować miejscowo na skórę, rozpylać 2-4 razy dziennie.

Uwagi

Lek przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 25oC, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
W temperaturze poniżej 15oC może pojawić się kłaczkowata zawiesina lub osad, które nie stanowią wady wyrobu. Roztwór staje się klarowny po ogrzaniu go powyżej 18oC.

Dostępność w aptekach