Raphacholin C, tabletki drażowane, 30 szt.

Raphacholin C, tabletki drażowane, 30 szt.

cena 9,49 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

Rapacholin C jest to produkt leczniczy stosowany tradycyjnie, którego skuteczność w wymienionych wskazaniach opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.
 

Działanie

Rapacholin C zawiera w składzie wyciąg suchy z korzenia rzodkwi czarnej z węglem aktywnym (1:1), wyciąg gęsty z ziela karczocha, kwas dehydrocholowy oraz olejek miętowy.

Jest lekiem działającym żółciopędnie i żółciotwórczo (wywiera bezpośredni wpływ na wątrobę, pobudza wydzielanie żółci). Regularne przyjmowanie preparatu pobudza wydzielanie żółci co działa ochronnie na miąższ wątroby, przyspiesza eliminację z żółcią szkodliwych substancji i wzmaga ruchy perystaltyczne jelit.

Wskazania

Rapacholin C tradycyjnie stosuje się w niestrawności, dolegliwościach  trawiennych związanych z dysfunkcją wątroby (wzdęcia, bóle brzucha, odbijania, nudności, zaparcia), zaburzeniach aktywności skurczowej pęcherzyka żółciowego.

 

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku przy nadwrażliwości na którykolwiek ze składników leku, ciężkich chorobach wątroby, niedrożności dróg żółciowych i przewodu pokarmowego, ostrych i przewlekłych stanach zapalnych żołądka i jelit.

Skład

1 tabletka drażowana
Substancje czynne:
Raphani sativi nigrl radicis extractum siccum cum carbo medicinalis - wyciąg suchy z korzenia rzodkwi czarnej z węglem aktywnym  (1:1)  - 150 mg,
Cynarae herbae extractum spissum - wyciąg gęsty z ziela karczocha -  47 mg,
Acidum dehydro+cholicum - kwas dehydrocholowy - 40 mg,
Menthae piperitae oleum - olejek miętowy -  15 mg.
Substancje pomocnicze:
skrobia ziemniaczana, sacharoza, żelatyna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, talk, guma arabska, wapnia wodorofosforan, węgiel aktywny.

Dawkowanie

Dorośli: w niestrawności jednorazowo 1 do 3 tabletek, w innych dolegliwościach trawiennych przeciętnie 3 razy dziennie po 1 do 2 tabletek 30 min. po posiłku.  W zaparciach 2 tabletki rano i wieczorem na 1/2 godziny przed jedzeniem.
U dzieci powyżej 10 roku życia: 1 tabletkę drażowaną 3 razy dziennie po posiłku (po konsultacji z lekarzem).
 

Uwagi

  • Nie badano bezpieczeństwa leku u kobiet w ciąży, dlatego nie zaleca się samodzielnego stosowania preparatu w tym okresie.
  • Nie badano bezpieczeństwa leku u kobiet karmiących piersią. Niektóre składniki preparatu przenikają do mleka matki, dlatego nie zaleca się samodzielnego stosowania preparatu w tym okresie.
  • Nie stwierdzono niekorzystnego wpływu leku Rapacholin C na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych.
  • Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Dostępność w aptekach

Odpowiedniki i zamienniki

Boldovera, tabletki, 30 szt.

Boldovera, tabletki, 30 szt.

Boldaloin, tabletki, 30 szt.

Boldaloin, tabletki, 30 szt.

Raphacholin forte, tabletki powlekane, 10 szt.

Raphacholin forte, tabletki powlekane, 10 szt.

Terpichol, kapsułki, 60 szt.

Terpichol, kapsułki, 60 szt.

Rowachol, kapsułki miękkie, 30 szt.

Rowachol, kapsułki miękkie, 30 szt.

Rowachol, kapsułki miękki, 50 szt.

Rowachol, kapsułki miękki, 50 szt.

Raphatenal, tabletki, 30 szt

Raphatenal, tabletki, 30 szt