Sekusept Pulver, preparat do dezynfekcji narzędzi lekarskich, 2 kg

Sekusept Pulver, preparat do dezynfekcji narzędzi lekarskich, 2 kg

cena 240,49 zł

Dodaj do porównania

Innowacyjny preparat do dezynfekcji narzędzi lekarskich po użyciu (brudnych), endoskopów, sprzętu anestezjologicznego, elementów plastikowych, gumowych. Może być stosowany w ultradźwiękowych urządzeniach myjących.
Aktywny wobec bakterii, spor, drożdży, wirusów, prątków gruźlicy. Aktywność przygotowanego roztworu w przypadku np. wysokiego obciążenia organicznego lub wzrostu temperatury roztworu, można sprawdzić za pomocą pasków testowych do Sekuseptu Aktive.

 

Działanie

Preparat czyści  rozpuszczając krew, ropę, białko, plwocinę i wydzieliny. Po zastosowaniu Sekuseptu Aktive ręczne usuwanie substancji biologicznych jest na ogół zbędne.

Dawkowanie

Do przygotowania roztworu odmierzyć przy pomocy załączonej miarki odpowiednią ilość preparatu. Do przygotowania 1 litra 2% roztworu użyć 20 g preparatu, do przygotowania 1 litra 1% roztworu 10 g preparatu. Preparat wsypać do wody, kilkakrotnie zamieszać. Roztwór może być używany po upływie 15 minut.
Natychmiast po użyciu zanurzyć w roztworze Sekuseptu Aktiv narzędzia, sprzęt anestezjologiczny lub inne przedmioty przeznaczone do dezynfekcji. Zwrócić uwagę, aby przedmioty były całkowicie zanurzone i wypełnione roztworem. Po zakończeniu dezynfekcji narzędzia wyjąć, dokładnie wypłukać w wodzie o jakości najmniej wody pitnej, wysuszyć. Przed użyciem poddać właściwym procesom sterylizacji.

Uwagi

Preparat nie jest przeznaczony do narzędzi wykonanych z miedzi i mosiądzu oraz pokrywanych galwaniczne chromem lub niklem.

Dostępność w aptekach