Septolete Plus o smaku miodu i limonki, pastylki, 18 szt

Septolete Plus o smaku miodu i limonki, pastylki, 18 szt

cena 13,49 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

Pastylki Septolete plus o smaku miodu i limonki wykazują miejscowe działanie przeciwbólowe i odkażające.

Działanie

Odkażają jamę ustną i gardło oraz łagodzą ból związany z zakażeniami jamy ustnej i gardła.

Pastylki zawierają substancję odkażającą, chlorek cetylopirydyniowy, który działa bakteriobójczo, działa również na niektóre grzyby i wirusy.

W ten sposób chlorek cetylopirydyniowy łagodzi stany zapalne w jamie ustnej i gardle i zapobiega rozwojowi cięższych bakteryjnych zakażeń. Benzokaina jest środkiem miejscowo znieczulającym, łagodzącym ból w czasie przełykania, który często towarzyszy zakażeniom jamy ustnej i gardła.

Wskazania

Pastylki Septolete plus o smaku miodu i limonki stosuje się w celu odkażania i łagodzenia bólu w lekkich zakażeniach jamy ustnej i gardła.

Przeciwwskazania

Jeśli pacjent ma uczulenie na benzokainę, chlorek cetylopirydyniowy lub którykolwiek z pozostałych składników

Dzieci poniżej 12 roku życia, cukrzyca, otwarte rany jamy ustnej, ciężkie zakażenia przebiegające z wysoką gorączką, bólem głowy i wymiotami.

Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów.

Skład

Substancjami czynnymi leku są benzokaina i chlorek cetylopirydyniowy. Każda pastylka zawiera 5 mg benzokainy i 1 mg chlorku cetylopirydyniowego.

Ponadto lek zawiera aromat limonkowy (naturalny aromat limonkowy, guma arabska (E 414)), lewomentol, mannitol, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, maltitol (E 965), tytanu dwutlenek (E 171), żółcień chinolinowa (E 104), karmel (E 150a), czerwień Allura (E 129), powidon, aromat miodowy, olejek miętowy, maltitol płynny (sucha masa), glicerol (E 422), olej rycynowy, Capol 600 Pharma (wosk pszczeli (E 901), wosk Carnauba (E 903), szelak (E 904)).

Septolete plus o smaku miodu i limonki zawiera maltitol oraz maltitol płynny.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:

Ssać 1 pastylkę co 2-3 godziny. Maksymalna zalecana dawka wynosi do 8 pastylek na dobę.

Septolete plus o smaku miodu i limonki nie należy stosować jednocześnie z mlekiem, ponieważ mleko zmniejsza jego skuteczność. Septolete plus o smaku miodu i limonki nie należy stosować bezpośrednio przed posiłkiem lub podczas posiłków. Nie należy jeść ani pić przynajmniej przez jedną godzinę po zastosowaniu Septolete plus o smaku miodu i limonki.

Uwagi

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Septolete plus o smaku miodu i limonki nie jest zalecany do stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią, ze względu na ograniczone dane dotyczące bezpieczeństwa stosowania u kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią.

  • Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25 °C.
  • Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem i wilgocią.

Dostępność w aptekach