Silver Line Cu 380 Ag, wkładka antykoncepcyjna, 1 szt.

Silver Line Cu 380 Ag, wkładka antykoncepcyjna, 1 szt.

cena 78,49 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

Produkt Silverline Cu 380 Ag oferuje prawie całkowitą ochronę przed ciążą, mając okres trwałości 5 lat i okres skuteczności 5 lat.

Działanie

Wkładka wewnątrzmaciczna Silverline znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo zapłodnienia. Dane i analizy pokazują, że zasadnicze działanie powstrzymujące zapłodnienie charakteryzujące wkładki z miedzią polega na hamowaniu jajeczek i lub transportu plemników i/lub zdolności plemników do zapłodnienia jajeczek.

Zredukowany transport gamet i kapacytacja hamuje zapłodnienie i występuje zanim komórka jajowa dotrze do jamy macicy. Ciągłe uwalnianie miedzi w jamie macicy z drutu miedzianego z rdzeniem ze srebra zwiększa działanie antykoncepcyjne wkładki Silverline Cu 380 Ag.

Silverline nie wpływa na laktację.
Jest to metoda w pełni odwracalna. Po usunięciu wkładki kobieta nie jest już chroniona przed ciążą.

Wskazania

Antykoncepcja wewnątrzmaciczna u kobiet w wieku rozrodczym.

Przeciwwskazania

 1. Anemia
 2. Choroba zastawek serca
 3. Zaburzenia krzepnięcia
 4. Leczenie przeciwzapalne
 5. Choroba Wilsona
 6. Kontakty z licznymi partnerami seksualnymi
 7. Inwazyjne/złośliwe choroby dróg rodnych
 8. Niezdiagnozowane krwawienia z pochwy
 9. Ciąża
 10. Ciąża pozamaciczna w przeszłości lub czynniki predyspozycyjne.
 11. Infekcje dróg rodnych.
 12. Choroby przenoszone drogą płciową podczas ostatnich 12 miesięcy (z wyłączeniem zapalenia bakteryjnego pochwy, powtarzanej infekcji opryszczki, zapalenia wątroby typu B).
 13. Zakażenia poaborcyjne podczas ostatnich trzech miesięcy, zapalenie miednicowe.
 14. Wady rozwojowe macicy (wrodzone lub nabyte)
 15. Alergia na miedź.

Po zakończeniu okresu ważności lub po użyciu wkładki, należy usunąć produkt zgodnie z miejscowymi przepisami dotyczącymi odpadów nie nadających się do recyklingu oraz odpadów medycznych.
Nie używać ponownie wkładki Silverline Cu 380 Ag. Może to skutkować brakiem skuteczności i infekcjami.

Dawkowanie

Wkładka Silverline Cu 380 Ag musi być usunięta wyłącznie przez wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia. Można to zrobić łatwo i bezpiecznie w gabinecie lekarskim i zajmuje to zaledwie kilka minut Usuwanie wkładki odbywa się poprzez delikatne pociągnięcie jednej z nitek na zewnątrz szyjki.
Zbyt mocne pociągnięcie nitki może spowodować jej pęknięcie.
Podczas usuwania wkładki pacjentka może odczuwać skurcze lub może wystąpić krwawienie.

Uwagi

Podczas pierwszego tygodnia po aplikacji mogą wystąpić dłuższe i bardziej obfite miesiączki, bądź krwawienia czy plamienia pomiędzy miesiączkami. Jeżeli będą się utrzymywać lub jeśli będą bardzo nasilone, należy zgłosić się do poradni.

Po założeniu wkładki mogą wystąpić skurcze, zwykle krótkotrwałe, ale mogą też trwać kilka godzin a nawet dni. Można je złagodzić stosując łagodne środki przeciwbólowe, gorące kompresy na brzuch, i/lub umiarkowane ćwiczenia. Należy regularnie sprawdzać, a zwłaszcza po miesiączce, czy nitki nadal wystają z szyjki macicy. W przypadku gdy nitek brak, są krótsze lub dłuższe, należy zgłosić się do poradni.

W przypadku gdy wkładka Silverline Cu 380 Ag wypadnie, należy zgłosić się do poradni. Po wypadnięciu wkładki ustaje jej działanie antykoncepcyjne.

Należy zgłosić się na wizytę kontrolną lub na wymianę wkładki Silverline Cu 380 Ag (odpowiednio po pięciu latach i po trzech latach po aplikacji), zgodnie z zaleceniami lekarza.

W przypadku opóźnienia miesiączki (przy objawach ciąży, takim jak: nudności, ból w piersiach, i in) zgłosić się niezwłocznie do poradni.

W przypadku wystąpienia bólu brzucha, bólu podczas stosunku płciowego, infekcji (takich jak rzeżączka), należy skontaktować się z lekarzem.

Dostępność w aptekach