Solpadeine, tabletki musujące, 24 szt.

Solpadeine, tabletki musujące, 24 szt.

cena 21,49 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

Lek Solpadeine zawiera 3 substancje czynne: paracetamol, kodeinę i kofeinę. Jego działanie lecznicze jest wynikiem skojarzonego działania substancji czynnych.

Działanie

Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.
Kofeina działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy i nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu.
Kodeina wykazuje działanie przeciwbólowe i działa przeciwkaszlowo. Kodeina należy do grupy leków zwanych opioidowymi lekami przeciwbólowymi, które łagodzą ból. Może być stosowana w monoterapii lub w skojarzeniu z innymi lekami przeciwbólowymi, takimi jak paracetamol.

Początek działania leku występuje od 15 do 30 minut po zażyciu a całkowity czas działania do 4 godzin.

Wskazania

Bóle głowy, migrena, bolesne miesiączkowanie, bóle zębów, nerwobóle, bóle reumatyczne, ból gardła, objawy grypy i przeziębienia, gorączka.

Przeciwwskazania

  • Nie należy stosować leku w ciąży i w okresie karmienia piersią.
  • Nie stosować jednocześnie innych leków zawierających paracetamol, kodeinę lub kofeinę.
  • Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat ze względu na ryzyko ciężkich zaburzeń oddychania.

Nie należy stosować leku Solpadeine u osób:

  • z nadwrażliwością (uczuleniem) na paracetamol, kofeinę, kodeinę, inne opioidowe leki przeciwbólowe lub którykolwiek ze składników tego lęku
  • z chorobą alkoholową,
  • z ciężką niewydolnością wątroby lub nerek,
  • z niewydolnością oddechową,
  • z astmą oskrzelową,

Skład

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, kodeina i kofeina.
1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu, 8 mg fosforanu kodeiny i 30 mg kofeiny.
Pozostałe składniki leku to: sorbitol proszek, sacharyna sodowa, sodu wodorowęglan, powidon, sodu laurylosiarczan, dimetykon, kwas cytrynowy bezwodny, sodu węglan bezwodny

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować tak jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza.

Dorośli: Doustnie, 1 -2 tabletki musujące podawać do 4 razy na dobę. Nie należy przyjmować dawki leku częściej, niż co 4 godziny ani stosować więcej niż 8 tabletek musujących w ciągu doby.

Dzieci i młodzież: W razie potrzeby dzieci w wieku 12 lat i starsze powinny przyjmować 1-2 tabletki musujące Solpadeine co sześć godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 8 tabletek musujących w czasie 24 godzin.

Leku nie należy przyjmować dłużej niż przez 3 dni. Jeśli ból nie ustąpi się po 3 dniach, należy zasięgnąć porady lekarza.

Uwagi

  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25 st.C.

Dostępność w aptekach