Solutio Iodi Cum Glycerini (Płyn Lugola) płyn, 20 g

Solutio Iodi Cum Glycerini (Płyn Lugola) płyn, 20 g

cena 6,99 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

Roztwór do stosowania miejscowego na skórę, do odkażania skóry nieuszkodzonej, otarć naskórka, drobnych zadrapań oraz brzegów ran.

Działanie

Odkażanie nieuszkodzonej skóry.

Przeciwwskazania

Nie stosować w postaci nierozcieńczonej bezpośrednio na rany i oparzenia. Nie stosować przy nadwrażlwości na jod, nadczynność tarczycy, gruźlicy płuc i niewydolności nerek. Nie stosować u noworodków i niemowląt.

Skład

1 g płynu zawiera:
substancje czynne: jod 10 mg, jodek potasu 20 mg,
substancje pomocnicze: gliceryna 99,5%, woda oczyszczona.

Dawkowanie

W celu odkażenia skóry nieuszkodzonej stosować roztwór nierozcieńczony. Zmienione chorobowo miejsce należy pędzlować lub przemyć sterylnym gazikiem nasączonym roztworem.

Uwagi

Długotrwałe stosowanie preparatu z jodem może zaburzać badanie czynnościowe tarczycy. Niedobór jodu nasila, a nadmiar jodu osłabia wrażliwość na leczenie nadczynności tarczycy tyreostatykami. Należy zatem odstawić preparat jodowy przed i w czasie leczenia nadczynności tarczycy. Bezwzględnie preparatu z jodem nie należy stosować ze związkami rtęci.
Stosowanie w ciąży i podczas karmienia piersią: Przed zastosowaniem nalezy skonsultować się z lekarzem. Brak danych na temat  stosowania preparatu u kobiet w ciąży i w okresie laktacji.
Długotrwałe stosowanie preparatu lub stosowanie na duże powierzchnie skóry może być przyczyną nadczynności tarczycy u pacjentów z utajonymi zaburzeniami czynności tarczycy.
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Dostępność w aptekach