Suprasorb  A+Ag, opatrunek, jałowy, 5 x 5 cm, 10 szt

Suprasorb A+Ag, opatrunek, jałowy, 5 x 5 cm, 10 szt

cena 92,49 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

Suprasorb A + Ag to przeciwbakteryjny opatrunek lub tamponada z alginianu wapnia. Obie postacie są miękkie, wygodne do nałożenia na ranę i cechują się wysoką zawartością kwasu mannuronowego.
 

Działanie

Impregnowane srebrem włókna alginianu wapnia w kontakcie z wyciekiem lub krwią formują żel, który pozwala utrzymać wilgotne środowisko rany. Srebro zawarte w opatrunku wykazuje działanie bakteriobójcze na liczne szczepy bakterii.

Wskazania

Suprasorb A + Ag Antybakteryjny opatrunek lub tamponada z alginianu wapnia mogą być stosowane do leczenia ran zainfekowanych, lub krytycznie skolonizowanych, które cechują się:
silnym wyciekiem, są powierzchowne, lub głębokie.
Na przykład:

  • odleżyny
  • owrzodzenia
  • owrzodzenia żylne podudzi
  • owrzodzenia cukrzycowe
  • rany pooperacyjne
  • zmiany grzybicze

Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na Suprasorb A + Ag Antybakteryjny opatrunek lub tamponadę z alginianu wapnia lub którykolwiek z ich składników.

Dawkowanie

Przygotowanie rany:
Oczyścić dokładnie ranę zgodnie z lokalnie stosowaną procedurą. Skóra otaczająca ranę powinna być czysta i sucha.

Nałożenie opatrunku:
Wybrać właściwy rozmiar opatrunku w zależności od wielkości rany.
umieścić Suprasorb A + Ag Antybakteryjny opatrunek lub tamponadę z alginianu wapnia na wilgotnej ranie. Jeśli to konieczne opatrunek można zagiąć lub docisnąć do kształtu i wielkości rany.
Do ran głębokich używać tamponady. Ranę należy wypełnić luźno.
W ranach z niewielkim wysiękiem nasączyć opatrunek roztworem fizjologicznym soli (0,9% NaCl)
Zabezpieczyć Suprasorb A + Ag Antybakteryjny opatrunek lub tamponadę z alginianu wapnia odpowiednim opatrunkiem wtórnym.

Zmiana opatrunku:

Odstęp pomiędzy zmianami opatrunku ustala lekarz na podstawie stanu rany i postępu leczenia.
W zależności od stopnia wysięku, Suprasorb A + Ag Antybakteryjny opatrunek lub tamponada z alginianu wapnia można pozostawić na ranie do maksymalnie 7 dni.
Usunąć wszelkie niezżelowane pozostałości opatrunku i wypłukać pozostałość żelu z rany przy pomocy roztworu fizjologicznego 0,9% NaCl, a następnie nałożyć nowy opatrunek.

Uwagi

  Suprasorb A + Ag Antybakteryjny opatrunek lub tamponada z alginianu wapnia sterylizowane są radiacyjnie i nie wolno ich resterylizować. Produkty są jałowe pod warunkiem, że opakowanie nie jest uszkodzone lub otwarte.

Dostępność w aptekach