Tabcin Trend, kapsułki miękkie, 12 szt.

Tabcin Trend, kapsułki miękkie, 12 szt.

cena 23,49 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

Tabcin trend Lek przeciw objawom grypy i przeziębienia.

Działanie

Preparat złożony o skojarzonym działaniu składników.

Chlorfenyramina, substancja przeciwhistaminowa, łagodzi objawy nieżytu nosa (katar i kichanie) w przebiegu grypy i przeziębienia.
Pseudoefedryna, substancja zwężająca naczynia krwionośne, zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa i zatok powstający w przebiegu kataru lub grypy, a tym samym ułatwia swobodne oddychanie.
Paracetamol, substancja o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, łagodzi bóle towarzyszące infekcji, np. ból głowy, gardła, oraz ogólne dolegliwości towarzyszące grypie i przeziębieniu.
 

Wskazania

Łagodzenie objawów grypy i przeziębienia przebiegających z gorączką, katarem, bólem gardła i drapaniem w gardle, kichaniem, bólem głowy, obrzękiem błony śluzowej nosa i zatok oraz uczuciem ogólnego rozbicia.

Przeciwwskazania

Preparatu nie należy stosować:

  • u dzieci do 15 roku życia;
  • u pacjentów nadwrażliwych na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą;
  • u pacjentów z chorobami układu oddechowego, takimi jak chroniczne zapalenie oskrzeli czy rozedma;
  • u pacjentów z jaskrą, przerostem prostaty, chorobami serca, nadciśnieniem, cukrzycą i nadczynnością tarczycy;
  • u pacjentów przyjmujących leki przeciwdepresyjne z grupy inhibitorów monoaminooksydazy (IMAO) i przez dwa tygodnie po ich odstawieniu oraz u pacjentów leczonych AZT (zydowudyna)
  • u pacjentów z wrodzonym niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej; (ryzyko wystąpienia anemii hemolitycznej);
  • u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby i nerek.

Lek nie powinien być stosowany w czasie ciąży i karmienia piersią.

Skład

1 kapsułka miękka zawiera:

  • Chlorfenyraminy maleinian (Chlorpheniramini maleas) - 2 mg
  • Pseudoefedryny chlorowodorek (Pseudoephedrini hydrochloridum) - 30 mg
  • Paracetamol (Paracetamolum) - 250 mg

Inne składniki leku to:
barwnik FD & C niebieski 1 (E 133), czerwień koszenilowa A, 80% (E124), żelatyna, glicerol 85%, glikol polietylenowy 400, powidon K30, glikol propylenowy, woda oczyszczona, sorbitol 70%, szelak, tytanu dwutlenek (E 171).

Dawkowanie

Dorośli i młodzież (od 15 roku życia): Połknąć dwie kapsułki popijając niewielką ilością wody. Powyższą dawkę można przyjmować co 4 godziny, jednak nie częściej niż 3 razy na dobę.
 

Uwagi

  • Przechowywać w temperaturze pokojowej.
  • Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Dostępność w aptekach

Odpowiedniki i zamienniki

Gripex Noc, tabletki powlekane, 6 szt.

Gripex Noc, tabletki powlekane, 6 szt.

Gripex Noc, tabletki powlekane, 12 szt.

Gripex Noc, tabletki powlekane, 12 szt.

Gripex Max, tabletki powlekane, 10 szt.

Gripex Max, tabletki powlekane, 10 szt.

Gripex Max, tabletki powlekane, 20 szt.

Gripex Max, tabletki powlekane, 20 szt.

Gripex, tabletki powlekane, 24 szt.

Gripex, tabletki powlekane, 24 szt.

Coldrex MaxGrip C, tabletki, 12 szt.

Coldrex MaxGrip C, tabletki, 12 szt.

Coldrex MaxGrip C, tabletki, 24 szt.

Coldrex MaxGrip C, tabletki, 24 szt.

Gripex Control, 500 mg + 50 mg, tabletki, 12 szt.

Gripex Control, 500 mg + 50 mg, tabletki, 12 szt.

Grypostop, tabletki powlekane, 12 szt.

Grypostop, tabletki powlekane, 12 szt.

Grypostop, tabletki powlekane, 24 szt.

Grypostop, tabletki powlekane, 24 szt.