Tabletki z czosnku, 300 mg, 60 szt.

Tabletki z czosnku, 300 mg, 60 szt.

cena 11,49 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

Lek stosuje się tradycyjnie w profilaktyce miażdżycy, w łagodnych postaciach hiperlipidemii i hipercholesterolemii, w zapobieganiu starczym zmianom naczyń krwionośnych oraz w początkowym okresie infekcji górnych dróg oddechowych.

Działanie

Przyjmowanie leku obniża stężenie lipidów i cholesterolu we krwi oraz poprawia krążenie krwi na skutek działania przeciwagregacyjnego na płytki krwi. Ponadto preparat działa bakteriostatycznie i fungistatycznie w obrębie przewodu pokarmowego.
 

Wskazania

Lek stosuje się jako tradycyjny srodek obniżający stężenie lipidów i cholesterolu we krwi oraz stosowany tradycyjnie jako łagodny środek ograniczający rozwój flory jelitowej.

Przeciwwskazania

Uczulenia na związki siarkowe, niewydolność wątroby, ostry nieżyt żołądka i jelit. W przypadku kamicy żółciowej możliwość stosowania skonsultować z lekarzem.

Skład

Allii sativi bulbus        -       300 mg.

Substancje pomocnicze:

Krzemu dwutlenek koloidalny (E551).

Jedna tabletka posiada aktywność przeciwdrobnoustrojową powyżej 35 jednostek.

Dawkowanie

W profilaktyce przeciwmiażdzycowej: 2-3 razy dziennie po 1-2 tabletki. Pomocniczo w zakażeniach układu pokarmowego i w profilaktyce zakażeń górnych dróg oddechowych: dorośli - 3 razy dziennie po 2 tabletki, dzieci powyżej 3 lat - 2 razy dziennie po 1 tabletce.

Uwagi

Dotychczas brak przeciwwskazań do stosowania leku w okresie ciąży lub laktacji, jednak przed użyciem zaleca się zasięgnięcie opinii lekarza. Obecne w preparacie związki siarkowe przechodzą do mleka matki.

Dostępność w aptekach