Tanno Hermal, krem, 50 g

Tanno Hermal, krem, 50 g

cena 22,49 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

Krem Tanno-Hermal do stosowania w celu wzmocnienia bariery naskórkowej w zapalnych, sączących i swędzących powierzchownych zmianach skóry.

Działanie

Krem Tanno-Hermal to wyrób medyczny, który dzięki działaniu ściągającemu zawartej w nim syntetycznej taniny wykazuje działanie wysuszające oraz wzmacnia barierę naskórkową. Syntetyczna tanina tworzy barierę ochronną na chorobowo zmienionych powierzchniach skóry. Wysuszenie objętych stanem zapalnym, sączących obszarów skóry oraz związane z tym tworzenie się strupów, pozbawia bakterie i grzyby pożywienia, co przyczynia się do zahamowania dalszego rozprzestrzeniania infekcji skóry. Dodatkowym efektem wysuszania i skutkiem działania bariery ochronnej jest zmniejszenie nasilenia uczucia świądu oraz złagodzenie podrażnień skóry. Tym samym krem Tanno-Hermal działając ochronnie na barierę naskórkową, umożliwiaj jej regenerację.

Dobroczynny wpływ tanin na skórę jest znany od dziesięcioleci. Powszechnie stosowano kąpiele z korą dębu, okłady z borówek czy czarnej herbaty. Taniny o zróżnicowanym składzie występują w różnego rodzaju korach i liściach. Krem Tanno-Hermal zawiera syntetyczną taninę, która cechuje się dużą trwałością i nie pozostawia plam.

Wskazania

Krem Tanno-Hermal przeznaczony jest do stosowania wyłącznie na skórę.

Krem Tanno-Hermal stosuje się w celu wzmocnienia bariery naskórkowej w zapalnych, sączących i swędzących powierzchownych zmianach skóry. Krem Tanno-Hermal poleca się szczególnie do zastosowania w różnego rodzaju wypryskach, np. w atopowym zapaleniu skóry, w egzemie rąk w tym w zmianach skórnych występujących we wrażliwych miejscach ciała, takich jak twarz, pachwiny okolice intymne i fałdy skórne. Poleca się go również w łagodzeniu swędzącej wysypki skórnej. Krem Tanno-Hermal dzięki tworzeniu bariery ochronnej na skórze, pomaga łagodzić podrażnienia występujące w okolicy pieluszkowej, u dorosłych, dzieci i niemowląt.

Przeciwwskazania

Kremu Tanno-Hermal nie należy stosować w przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na taninę syntetyczną lub na jakikolwiek inny składnik kremu Tanno-Hermal.

Należy unikać kontaktu kremu Tanno-Hermal z oczami!

W związku z możliwymi podrażnieniami oczu, które może powodować syntetyczna tanina, zaleca się ostrożność podczas stosowania kremu Tanno-Hermal w okolicy oczu. Należy podjąć specjalne środki ostrożności, aby uniknąć kontaktu kremu z oczami. W przypadku gdy krem Tanno-Hermal przypadkowo dostanie się do oczu, zaleca się przemywanie oczu pod bieżącą wodą przez kilka minut.

Skład

100 g kremu Tanno-Hermal zawiera 1 g syntetycznej taniny.

Inne składniki to:

woda; mirystynian izopropylu; stearynian alkoholu stearylowego oksydowanego 5 molami tlenku etylenu; glikol propylenowy; alkohol cetylowy; kwas palmitynowy; alkohol stearylowy oksyetylowany 2 molami tlenku etylenu; alkohol laurylowy oksyetylowany 10 molami tlenku etylenu; fenoksyetanol; kwas stearynowy; makrogolu eter stearylowy (21); dimetykon fenylu; dimetykon.

Dawkowanie

Krem Tanno-Hermal zazwyczaj jest nakładany na zmiany skórne dwa razy dziennie. W razie konieczności możliwe jest częstsze stosowanie wyrobu.

Krem Tanno-Hermal stosuje się do momentu zagojenia zmienionych powierzchni skóry. Nie ma żadnych ograniczeń czasowych do stosowania wyrobu. Jeśli objawy nie ulegną poprawie lub pogorszą się w ciągu 1-2 tygodni stosowania wyrobu, należy skonsultować się z lekarzem.

Uwagi

  • Krem Tanno-Hermal może być stosowany przez 6 miesięcy po pierwszym otwarciu tuby.
  • Wyrób medyczny krem Tanno-Hermal należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci!

Dostępność w aptekach