Thermogel Comfort, okład zimno-ciepły z paskiem, 10 x 26 cm, 1 szt.

Thermogel Comfort, okład zimno-ciepły z paskiem, 10 x 26 cm, 1 szt.

cena 25,99 zł

Dodaj do porównania

Kompres żelowy wielokrotnego użytku do terapii ciepłem lub zimnem. Idealny do łagodzenia różnego rodzaju bólu. Dzięki załączonemu pokrowcowi może być stosowany wygodnie na chore miejsce bez  konieczności owijania w dodatkową tkaninę. Wygoda i bezpieczeństwo - nie wymaga owijania dodatkową tkaniną! Rozgrzany lub schłodzony wkład żelowy wystarczy włożyć do komfortowego pokrowca znajdującego się w zestawie i przyłożyć do skóry.

Wskazania

Terapia zimnem – ulga przy mniejszych stanach zapalnych (np.: ból zęba), stłuczeniach i urazach (naciągnięte mięśnie, zwichnięcia, nadwyrężenia), oparzeniach, nierozległych zapaleniach skóry. Odpowiednia także na oparzenia przez meduzy, pokrzywy, ugryzienia owadów i podobne podrażnienia (szybkie schłodzenie tkanek skóry zmniejsza przepływ krwi, co ogranicza rozchodzenie się alergenu w organizmie) oraz na oparzenia słoneczne. Najlepiej trzymać kompres stale w zamrażalniku, żeby zawsze mieć go pod ręką, gotowy do użycia. 

Terapia ciepłem – ulga w bólach lędźwiowych, rwie kulszowej, bólach mięśni, bólach brzucha (włącznie z bólem spowodowanym złym trawieniem), przy zesztywnieniu stawów, a także w bólach reumatycznych.

Dawkowanie

Włóż do gorącej wody albo zanurzony w naczyniu z wodą do kuchenki mikrofalowej, aby uzyskać okład ciepły. Włóż do zamrażalnika, aby uzyskać okład zimny. Postępuj zgodnie z instrukcją użycia znajdującą się w opakowaniu.

Dostępność w aptekach