Tonisan, spray do nosa, 20 ml

Tonisan, spray do nosa, 20 ml

cena 11,99 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

TONISAN® to izotoniczny wodny roztwór sporządzony z wody z Oceanu Atlantyckiego z dodatkiem leczniczego deksopantenolu, służący aplikacji do nosa.  Ponadto oprócz wysokooczyszczonej wody zawiera diwodorofosforan potasu regulujący poziom fizjologicznego pH w roztworze. TONISAN® nie zawiera środków barwiących, zapachowych i konserwujących, przez co jest bardzo dobrze tolerowany.

Działanie

TONISAN® zawiera naturalną wodę z Oceanu Atlantyckiego. W ramach specjalnego procesu rozprężania stężenie rozpuszczonej w niej soli zostaje zbliżone do poziomu optymalnego dla ludzkiego organizmu i odpowiadającego zawartości soli w komórkach błony śluzowej nosa. Zachowane zostają przy tym rozpuszczone w wodzie morskiej cenne minerały, takie jak magnez i wapń. Naturalna woda morska oczyszcza i delikatnie nawilża zatkany i wysuszony nos.
Dobroczynny deksopantenol o działaniu nawilżającym pokrywa błonę śluzową nosa delikatnym filmem, przedłużając i wzmacniając działanie wody morskiej i dając dodatkową ochronę i pielęgnację. Deksopantenol zatrzymuje wilgoć na powierzchni błony śluzowej nosa i wspomaga jej odbudowę. Przez to ułatwiona jest regeneracja wrażliwej błony śluzowej nosa i przywrócenie jej naturalnych funkcji ochronnych.

Przy nieżycie nosa TONISAN® rozcieńcza wydzielany śluz, ułatwiając jego odpływanie. Rozpuszcza zalegającą wydzielinę. Nos jest delikatnie oczyszczany bez pozbawiania wrażliwej błony śluzowej niezbędnej dla niej wilgotności. Ułatwione jest oddychanie przez nos.

Dzięki swoim pielęgnującym i ochronnym właściwościom, TONISAN® trwale łagodzi dolegliwości związane z wysuszonym, podrażnionymi zatkanym nosem.

Wskazania

  • do nawilżania podrażnionej błony śluzowej nosa, także jako środek wspomagający w przypadku dolegliwości związanych z nieżytem nosa i katarem siennym,
  • do nawilżania błony śluzowej nosa w przypadku suchego powietrza w ogrzewanych i klimatyzowanych pomieszczeniach, jak i w samolocie, 
  • do oczyszczania błony śluzowej nosa podrażnionej zanieczyszczonym powietrzem, spalinami, dymem, pyłem czy kurzem, 
  • do rozpuszczania zalegającej wydzieliny.

Przeciwwskazania

Jeśli wiadomo, że dana osoba jest uczulona na jeden ze składników sprayu, nie należy wówczas go stosować.
Podobnie, po przebytych operacjach lub uszkodzeniach nosa, przed zastosowaniem wyrobu medycznego TONISAN® należy zasięgnąć porady lekarza.

Nie należy stosować wyrobu medycznego TONISAN®  równocześnie z innym preparatem do nosa w sprayu (np. o działaniu obkurczającym błonę śluzową nosa), aby nie doprowadzić do ich interakcji.

Ze względów higienicznych, w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się chorób, butelka ze sprayem powinna być używana tylko przez jedną osobę.

Skład

1ml roztworu izotonicznego zawiera 20mg deksopantenolu, 202mg wody morskiej, diwodorofosforanu potasu, wode wysokooczyszczoną.

Dawkowanie

W zależności od potrzeby, stosować kilka razy dziennie do momentu ustąpienia objawów.

Dzieci od 2. roku życia i dorośli: 1 do 2 dawek do każdego otworu nosowego
Niemowlęta i małe dzieci do 2. roku życia: 1 dawka do każdego otworu nosowego

Uwagi

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Brak informacji na temat ryzyka zastosowania wyrobu medycznego w czasie ciąży lub karmienia piersią.

Przed pierwszym użyciem należy po zdjęciu nasadki ochronnej kilkakrotnie nacisnąć system dozujący aż do pierwszego rozpylenia. Po tym pompka jest gotowa do dalszego użytkowania.

1. Zdjąć nasadkę ochronną.

 2. Pochylić lekko głowę. Jeden otwór nosowy zatkać palcem. Butelkę trzymać pod kątem. Głowicę dozującą wprowadzić do otworu nosowego i oddychając przez nos nacisnąć jednocześnie kciukiem dno butelki. Podać jedną do dwóch dawek. Tę samą czynność wykonać w przypadku drugiego otworu nosowego.

3. Ze względów higienicznych po użyciu starannie wytrzeć i nałożyć nasadkę ochronną.

Dostępność w aptekach