Traumon, żel, (100 mg / g), 50 g

Traumon, żel, (100 mg / g), 50 g

cena 19,99 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

Preparat stosowany miejscowo ogranicza ryzyko wystąpienia działań niepożądanych typowych dla NLPZ podawanych doustnie.

Działanie

Etofenamat- substancja czynna leku Traumon działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Etofenamat należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Stosowany miejscowo wchłania się przez skórę i gromadzi w zmienionych zapalnie tkankach.
Stosowanie na skórę ogranicza ryzyko wystąpienia działań niepożądanych typowych dla NLPZ podawanych doustnie. Traumon nie pozostawia na skórze tłustej warstwy.

Wskazania

  • tępe urazy takie jak: stłuczenia, skręcenia, naciągnięcia mięśni, ścięgien i stawów,
  • choroba zwyrodnieniowa stawów kręgosłupa, kolanowych, barkowych,
  • reumatyzm pozastawowy (bóle okolicy krzyżowo-lędźwiowej, zmiany chorobowe w obrębie tkanek miękkich okołostawowych (zapalenie kaletki maziowej, ścięgien, pochewek ścięgnistych, torebek stawowych),
  • zapalenie nadkłykci.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Traumon:

  • w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników leku
  • u kobiet w ciąży
  • u dzieci

Skład

Substancją czynną leku jest etofenamat.
Inne składniki leku: karbomer 940, eter makrogolu oleinocetylowy, sodu wodorotlenek, alkohol izopropylowy, maktogol 400, glikol propylenowy, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Jeśli lekarz nie zaleci, należy nałożyć pasek długości 5 do 10 cm leku Traumon żel na skórę w okolicy objętej bólem, pokrywając nim powierzchnię nieco większą niż obszar objęty bólem i wcierać aż do całkowitego wchłonięcia się leku.
Powtarzać 3 do 4 razy na dobę.
Leczenie dolegliwości reumatycznych trwa zazwyczaj 3 do 4 tygodni, zaś tępych urazów (np. urazów sportowych)- do 2 tygodni.

Uwagi

Nie należy stosować u kobiet w ciąży. W okresie karmienia piersią w razie konieczności można zastosować lek krótkotrwale i na małej powierzchni skóry.

Dostępność w aptekach

Odpowiedniki i zamienniki

Traumon, 10%, aerozol, (100 mg / ml), 50 ml

Traumon, 10%, aerozol, (100 mg / ml), 50 ml