Troxerutin, 2%, żel, (20 mg / g), 30 g

Troxerutin, 2%, żel, (20 mg / g), 30 g

cena 10,49 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

Preparat stosowany w przypadku obrzęków i stanów zapalnych związanych z niewydolnością krążenia żylnego.

Działanie

Trokserutyna należy do grupy bioflawonoidów. Zmniejsza przepuszczalność i łamliwość naczyń włosowatych. Hamuje działanie hialuronidazy w stanach zapalnych tkanek , dzięki czemu zmniejsza przepuszczalność ścian naczyń i prowadzi do zmniejszenia wysięku i obrzęku tkanek. Ponadto zwiększa stopień napięcia mięśniówki naczyń, usprawniając w ten sposób przepływ krwi.
Trokserutyna wchłania się przez skórę.

Wskazania

Lek jest wskazany do miejscowego stosowania na skórę w bólach i obrzękach nóg, wywołanych przewlekłą niewydolnością żylną oraz jej objawami takimi jak uczucie "cięzkich nóg" i bóle kończyn dolnych, obrzęki kończyn dolnych, żylaki podudzi.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na trokserutynę lub którykolwiek składnik leku. Nie stosować na błony śluzowe i otwarte rany.

Skład

1 g żelu:
substancja czynna: trokserutyna - 20 mg; substancje pomocnicze: Karbomer, polioksyetylenowany olej rycynowy, trójetanoloamina, gliceryna, wersenian dwusodowy, etanol 96%, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Troxerutinum - żel do stosowania zewnętrznego.

Cienką warstwę żelu nakładać 2 razy na dobę na zmienioną chorobowo powierzchnię skóry i delikatnie wmasowywać aż do całkowitego wchłonięcia.

Uwagi

Ciąża i karmienie piersią:
Przed zastosowaniem należy poradzić się lekarza. Leku nie należy stosować w pierwszym trymestrze ciąży, chyba że w opinii lekarza korzyści wynikające ze stosowania leku są większe niż możliwe ryzyko dla płodu.

Dostępność w aptekach

Odpowiedniki i zamienniki

Venescin, żel, 40 g

Venescin, żel, 40 g

Sapoven, 10 mg/g, maść, 30 g

Sapoven, 10 mg/g, maść, 30 g