UniGel Apotex, żel, 250 g

UniGel Apotex, żel, 250 g

cena 600,49 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

Wyrób medyczny. Hydrofilowy żelowy opatrunek przyspieszający gojenie się ran.

Działanie

Dzięki zastosowaniu chronionej patentem zasady absorbowania wolnych rodników tlenowych oraz metody wilgotnego leczenia ran UniGel Apotex znacznie skraca proces gojenia.

Wskazania

UniGel Apotex to unikalny wyrób medyczny przeznaczony do leczenia drobnych trudno gojących się ran.

Przeciwwskazania

Nie stwierdzono żadnych przeciwwskazań. Lekkie podrażnienie skóry, np. świąd, jest naturalnym objawem.

Skład

Unigel Apotex to hydrofilowy żel metakrylowy będący usieciowionym kopolimerem z 2-hydroksyetylometakrylanu, który posiada polimerowo wiązane i sterycznie osłaniane grupy aminowe.

Dawkowanie

Oczyścić ranę z wszelkich zanieczyszczeń i resztek stosowanych wcześniej środków leczniczych, które mogłyby podrażniać ranę. Za pomocą szpatułki nałożyć cienką warstwę żelu na powierzchnię rany. Żel przylgnie do rany, a następnie zaabsorbuje wysięk i płyny z rany oraz wolne rodniki tlenowe. Po użyciu szpatułkę należy oczyścić środkiem dezynfekującym. Przykryć ranę sterylnym, nieprzylegającym gazikiem, który należy umocować za pomocą bandaża lub plastra. Na niewielkie rany wystarczy nałożyć żel i przykryć je plastrem, zachowując ok. 1 cm marginesu wokół rany. Żel po aplikacji pęcznieje i dzięki unikalnej strukturze nie przywiera do rany, dlatego może być bezboleśnie usuwany przez delikatne wytarcie. Kolejną aplikację żelu należy wykonać, w zależności od potrzeby, po 24-48 godzinach.

Uwagi

Tylko do użytku zewnętrznego.

Dostępność w aptekach