Variderm, maść przeciwświądowa, 60 g

Variderm, maść przeciwświądowa, 60 g

cena 9,49 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

Preparat stosowany w schorzeniach skóry przebiegających z bolesną i swędzącą wysypką, między innymi jest polecany w leczeniu zmian skórnych w przebiegu ospy wietrznej i półpaśca, przy oparzeniach słonecznych, także termicznych I° i II°.

Działanie

Preparat o konsystencji gęstej pasty zawierającym benzokainę i mentol składniki o działaniu miejscowo znieczulającym, tlenek cynku o działaniu przeciwzapalnym i ściągającym oraz talk środek wysuszający. Preparat stosuje się wspomagająco w leczeniu wysypki pęcherzykowej w ospie wietrznej, w leczeniu objawów skórnych półpaśca, w chorobach skóry charakteryzujących się wypryskami, łagodzi skutki oparzeń słonecznych, znosi objawy bolesności i swędzenia skóry.

Przeciwwskazania

Nie stosować u osób uczulonych na  którykolwiek ze składników leku, na skórę uszkodzoną mechanicznie (otarcia, zranienia). Należy zapoznać się z ulotką informacyjną dołączoną do opakowania.

Skład

1 g pasty zawiera substancje czynne:

     10 mg benzokainy, 10 mg mentolu, 300 mg tlenku cynku

oraz substancje pomocnicze:

      talk, etanol, glicerol 86%

Dawkowanie

Niewielką ilość pasty nanosić punktowo kilka razy na dobę na wypryski lub smarować skórę w miejscu wysypki. Oparzenia słoneczne smarować cienką warstwą preparatu. Po zastosowaniu należy umyć ręce, aby uniknąć kontaktu pasty z błoną śluzową jamy ustnej, nosa, spojówkami oczu.

Dostępność w aptekach