Visine Classic, 0,05%, krople do oczu, 15 ml

Visine Classic, 0,05%, krople do oczu, 15 ml

cena 14,99 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

Visine Classic to lek stosowany w leczeniu objawowym obrzęku i przekrwienia spojówek, spowodowanych przez dym, kurz, chlorowaną wodę, światło, kosmetyki, soczewki kontaktowe, w alergicznych stanach zapalnych.

Działanie

Krople do oczu łagodzą towarzyszące objawy takie jak pieczenie, świąd, bolesność, nadmierne łzawienie i podrażnienie.

Wskazania

Krople do oczu Visine Classic wskazane są w leczeniu objawowym stanów, którym towarzyszy obrzęk i przekrwienie spojówek będących skutkiem podrażnienia np. przez dym, kurz, wiatr, chlorowaną wodę, kosmetyki, soczewki kontaktowe, a także w alergicznych stanach zapalnych takich jak katar sienny lub uczulenie na pyłki traw.

Przeciwwskazania

Stosowanie tetryzoliny jest przeciwwskazane u osób z jaskrą z wąskim kątem przesączania oraz u osób z potwierdzoną nadwrażliwością na tetryzolinę lub na którykolwiek ze składników preparatu.

Nie stosować u dzieci poniżej 2 lat.

Ze względu na możliwe ogólnoustrojowe działania niepożądane preparat można stosować u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią wyłącznie po konsultacji z lekarzem i tylko w razie zdecydowanej konieczności.

Skład

1 ml roztworu zawiera: 0,5 mg chlorowodorku tetryzoliny.

substancje pomocnicze: sodu chlorek, kwas borowy, warsenian disodowy, benzalkoniowego chlorku 50% roztwór, sodu boran, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej wkraplać 1-2 kropli do każdego oka 2 do 3 razy na dobę. Działanie leku rozpoczyna się od kilku minut po zakropleniu i utrzymuje się od 4 do 8 godzin. Przed zakropleniem zdjąć soczewki i włożyć je dopiero po 15 minutach o zastosowania preparatu.

Uwagi

Interakcje

Preparat stosowany jednocześnie z inhibitorami MAO, trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi, guanetydyną czy rezerpiną (podanymi ogólnoustrojowo) może zwiększać ciśnienie tętnicze. U pacjentów przyjmujących inhibitory MAO (a także w okresie 14 dni od zaprzestania ich stosowania) lub inne leki mogące podwyższać ciśnienie tętnicze nie należy stosować preparatu bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. 

  • Lek przechowuje trwałość przez 1 miesiąc od pierwszego otwarcia.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 30oC.

Dostępność w aptekach