Vitamina A + D3, 2000 j.m. + 400 j.m., kapsułki, 50 szt.

Vitamina A + D3, 2000 j.m. + 400 j.m., kapsułki, 50 szt.

cena 5,99 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

Preparat stosowany w celu uzupełnienia niedoborów witaminy A i D3. Wskazane osobom krótko przebywającym na słońcu.

Działanie

Witamina A bierze udział w kostnieniu i tworzeniu struktury kości, jest niezbędna do wzrostu, regeneracji, różnicowania się i czynności nabłonka skóry i błony śluzowej. Ponadto odgrywa istotną rolę w procesie widzenia.
Witamina D3 jest bioregulatorem przemian wapnia i fosforu w organizmie, odpowiedzialna jest za utrzymanie stanu równowagi między tymi dwoma pierwiastkami - głównymi składnikami budulcowymi kośćca. Niedobór witaminy D prowadzi do osteomalacji (rozmiękczania kości) u ludzi dorosłych oraz zrzeszotnienia, porowatości i kruchości układu kostnego (osteoporozy) u osób starszych.

Przeciwwskazania

Hiperwitaminoza A lub D; nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu; uczulenia na orzeszki ziemne lub soję; nadmierne stężenie wapnia we krwi; nadmierne wydalanie wapnia z moczem; kamica nerkowa; stosowanie innych preparatów zawierających witaminę A i D; gdy osoba jest unieruchomiona

Skład

1 kapsułka: Vitaminum A 2000 j.m., Vitaminum D3 400 j.m; substancje pomocnicze: olej arachidowy, zelatyna, glicerol, żółcień chinolinowa (E 104), czerwień koszenilowa (E 124).

Dawkowanie

Lek stosuje się doustnie. Profilaktycznie zwykle stosuje się 1-2 kapsułki na dobę.

Dostępność w aptekach