Vliwaktiv Ag, opatrunek jałowy, 10 x 15 cm, 10 szt

Vliwaktiv Ag, opatrunek jałowy, 10 x 15 cm, 10 szt

cena 259,99 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

Opatrunek chłonny z węgla aktywnego ze srebrem 10 x 15 cm.

Działanie

Tamponada z węgla aktywnego ze srebrem VIiwaktiv Ag to antybakteryjna, elastyczna, miękka, nie przyklejająca się do rany tamponada, która zawiera impregnowaną srebrem tkaninę z węgla aktywnego.
Tamponada z węgla aktywnego ze srebrem VIiwaktiv Ag idealnie nadaje się do wypełniania głębokich ran lub do stosowania na rany powierzchniowe jako opatrunek.
Tamponada wiąże wysięk z rany z mikroorganizmami i eliminuje nieprzyjemne zapachy z rany. Wspomaga zatem leczenie rany poprzez jej efektywne fizyczne oczyszczanie.
Drobnoustroje zawarte w wysięku usuwane są z rany poprzez wiązanie VIiwaktiv Ag i niszczone poprzez bezpośredni kontakt ze srebrem oraz węglem aktywnym zawartymi wewnątrz opatrunku. Tym samym ulega redukcji namnażanie zarazków w ranie, co zapobiega rozwojowi infekcji.
Zmniejszenie nieprzyjemnego zapachu poprzez zastosowanie węgla aktywnego polepsza jakość życia pacjentów i ułatwia działania lecznicze personelowi medycznemu.
Tamponada z węgla aktywnego ze srebrem VIiwaktiv Ag pakowana jest pojedynczo sterylnie i sterylizowana promieniowaniem gamma. Produkt przeznaczony jest wyłącznie do użytku jednorazowego i nie może być resterylizowany.

Wskazania

TamDonada z węgla aktywnego ze srebrem VIiwaktiv Ag przeznaczona jest do leczenia ran:

  • krytycznie skolonizowanych
  • zainfekowanych oraz/lub nieprzyjemnie pachnących
  • podwyższonym ryzyku infekcji (np. poprzez osłabienie odporności własnej organizmu, przetoki kałowe, rany nowotworowe, rany pooparzeniowe, itp.)

Tamponadę z węgla aktywnego ze srebrem Vilwaktiv Ag można stosować do ran średnio i bardzo wysiękowych powierzchniowych do głębokich np przy odleżynach, wrzodach tętniczych, żylnych wrzodach goleni, wrzodach cukrzycowych, wtórnie gojących się ranach ooperacyjnych, owrzodziałych ranach nowotworowych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na produkt lub jego składowe.

Dostępność w aptekach